Szkoła Podstawowa nr 3 będzie miała nowy dach | Konstancin-Jeziorna

Szkoła Podstawowa nr 3 będzie miała nowy dach

30-04-2024

Budynek Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie będzie miał nowy dach. Umowa z wykonawcą robót, które potrwają kilka miesięcy, została już podpisana, a pierwsze prace rozpoczną się po długim weekendzie majowym. Całkowity koszt tej inwestycji to blisko 1,9 mln zł.

Budynek Trójki przy ul. Bielawskiej ma już ponad 60 lat. Szkoła jest sukcesywnie rozbudowywana, remontowana i doposażana. Teraz czas na wymianę dachu. Obecne pokrycie jest nieszczelne, a doraźne usuwanie usterek jest nieopłacalne, co potwierdziła ekspertyza techniczna wykonana przez rzeczoznawcę budowlanego. 

Umowa podpisana

O kontrakt ubiegało się aż 6 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma lzolbud z Warszawy. To z nią 22 kwietnia została podpisana umowa, która opiewa na blisko 1,9 mln zł. Wymiana dachu o powierzchni około 3 tys. mkw. będzie prowadzona etapami. Wszystko po to, by remont był jak najmniej uciążliwy dla uczniów i pracowników szkoły. 

Do końca września

Zakres prac obejmuje m.in.: demontaż starej i położenie nowej papy, wykonanie obróbek blacharskich i orynnowania oraz montaż instalacji odgromowej. Rozpoczęcie robót planowane jest na 6 maja, a zakończenie na koniec września.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Elektryk naprawiający latarnię uliczną na wysokości.

    Trwa konserwacja gminnego oświetlenia ulicznego

    Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzone są prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. W związku z tym lampy mogą być czasowo włączane także przed zmrokiem. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
  • Dokumenty firmowe i pieniądze

    Koniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z…

    Koniec wsparcia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.