Szkoła Podstawowa nr 3 walczy ze skutkami nocnego zalania | Konstancin-Jeziorna

Szkoła Podstawowa nr 3 walczy ze skutkami nocnego zalania

20-08-2024

Ekstremalne opady deszczu, które wystąpiły w nocy z poniedziałku (19 sierpnia) na wtorek (20 sierpnia), wyrządziły poważne szkody także w Konstancinie-Jeziornie. Woda zalała część pomieszczeń remontowanej Szkoły Podstawowej nr 3. Trwa sprzątanie po nawałnicy. Wykonawca zobowiązał się do naprawy zniszczeń. 

Ulewne opady deszczu spowodowały sporo szkód w Warszawie i okolicznych miejscowościach. W Konstancinie-Jeziornie najbardziej ucierpiała Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Bielawskiej, w której obecnie prowadzony jest kompleksowy remont dachu. Woda zalała kilka pomieszczeń na pierwszym piętrze w starej części budynku. Przecieki pojawiły się również nad salą gimnastyczną.

Oględziny szkód

W placówce od samego rana trwa sprzątanie po wczorajszej nawałnicy. Na miejscu pojawili się pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz inspektorzy nadzoru, którzy w obecności wykonawcy inwestycji, przeprowadzili oględziny szkód. Obecnie prowadzone są roboty zabezpieczające dach przed kolejnymi ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.

Wykonawca naprawi

Ważną informacją jest to, że powstałe szkody zostaną usunięte przez wykonawcę w ramach prowadzonych prac modernizacyjnych. Niestety wiadomo już, że nie wszystko uda się wykonać przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Konieczne jest m.in. osuszenie fragmentów ścian i stropów, a do tego potrzeba czasu. Prace naprawcze będą prowadzone również po 1 września.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Czarne, żeliwne poidełko z kranem w Parku Zdrojowym na tle drzew, alejki i amfiteatru, z płynącą wodą do kratki u podstawy.

    Nowe zdroje miejskie w Parku Zdrojowym już dostępne

    W Parku Zdrojowym uruchomiono nowe zdroje wody pitnej, które zastąpiły zużyte urządzenia. Estetyczne i funkcjonalne poidełka umożliwiają wygodne napełnianie bidonów czy butelek. Znajdują się w trzech dotychczasowych lokalizacjach: przy pomniku św. Jana Pawła II, tężni solankowej oraz amfiteatrze.
  • Kobieta i mężczyzna w fartuchach lekarskich.

    Nocna i świąteczna opieka zdrowotna – gdzie szukać pomocy?

    Majówka sprzyja wypoczynkowi, ale niespodziewane problemy zdrowotne mogą zepsuć plany. Gdzie szukać pomocy, gdy przychodnie są zamknięte? W Konstancinie-Jeziornie nocną i świąteczną opiekę zdrowotną zapewnia Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER.