Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie ma nowego dyrektora | Konstancin-Jeziorna

Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie ma nowego dyrektora

04-07-2024

Udało się w końcu rozstrzygnąć konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Została nim Ewa Grzywaczewska z Piaseczna. W czwartek (4 lipca) Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, wręczył nowej dyrektorce akt powierzenia stanowiska na okres pięciu lat szkolnych.

Gmina Konstancin-Jeziorna od ponad roku poszukiwała dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Cztery poprzednie konkursy (3 w 2023 r. i 1 w 2024 r.) zakończyły się niepowodzeniem. W czerwcu Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, ogłosił kolejny nabór. Tym razem do konkursu przystąpiły cztery osoby, z czego tylko dwie spełniały wymogi formalne.  Powołaną przez burmistrza komisję konkursową najbardziej przekonała kandydatura Ewy Grzywaczewskiej z Piaseczna i to ona została nowym dyrektorem Czwórki. W czwartek (4 lipca) Michał Wiśniewski wręczył jej akt powierzenia stanowiska na okres pięciu lat szkolnych (do 31 sierpnia 2028 r.).

Ewa Grzywaczewska do tej pory pracowała w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu oraz w Zespole Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego oraz pedagog, zamierza wykorzystać w kierowaniu Czwórką. – Zależy mi na współpracy z nauczycielami, rodzicami oraz uczniami opartej na dialogu i szacunku – podkreśla krótko nowa dyrektorka SP nr 4.

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.