Tajemnice Królewskiej Góry – kolejny spacer z przewodnikiem | Konstancin-Jeziorna

Tajemnice Królewskiej Góry – kolejny spacer z przewodnikiem

21-07-2023
Fot. Archiwum UMiG

Już w najbliższą niedzielę (23 lipca) zapraszamy na kolejny wakacyjny spacer z przewodnikiem. Tym razem będzie okazja, by poznać tajemnice Królewskiej Góry, gdzie znajdowała się m.in. zamknięta dzielnica dla dygnitarzy komunistycznych. Zbiórka o godz. 11.00 przy Punkcie Informacji Turystycznej w willi Kamilin. 

Wakacyjne spacery z przewodnikiem to doskonała okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym i w miłym towarzystwie pogłębić swoją wiedzę na temat historii gminy Konstancin-Jeziorna. Już w najbliższą niedzielę (23 lipca) zapraszamy na kolejną wyprawę, którą poprowadzi Wojciech Guszkowski, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Traper”.

Królewska Góra

Tym razem wybierzemy się na Królewską Górę, słynącą z modernistycznych willi. To tutaj przez kilka lat działała też zamknięta dzielnica dla dygnitarzy komunistycznych – mieszkali w niej m.in. Bolesław Bierut i Władysław Gomułka. Królewska Góra to również wydmy, dom dziecka i szpital. Podczas wędrówki (trasa liczy około 4 km) przewodnik zdradzi znane i nieznane tajemnice tych miejsc. Spacer wyruszy o godz. 11.00 sprzed willi Kamilin, w której mieści się Punkt Informacji Turystycznej (ul. Józefa Piłsudskiego 42).

Kolejne spacery

Natomiast w sierpniu zapraszamy na spacery, które poprowadzi Elżbieta Rydel-Piskorska, instruktorka krajoznawstwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Będą to dwie wyprawy szlakami Stefana Żeromskiego i sławnych rodów (6 sierpnia) oraz artystów dawnego Konstancina (20 sierpnia). Udział w spacerach jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Punkt zaprasza

Przypominamy, że w sezonie wakacyjnym (lipiec–sierpień) Punkt Informacji Turystycznej jest czynny:

  • od wtorku do piątku w godz. 11.00–16.00,
  • w soboty w godz. 10.00–18.00,
  • w niedziele w godz. 10.00–17.00.

W dni świąteczne punkt jest nieczynny. Kontakt telefoniczny: 22 484 24 47 – tylko w godzinach pracy punktu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika ostrzega przed nadchodzącymi upałami i przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak picie wody, unikanie słońca oraz troska o dzieci, seniorów i zwierzęta.

    Nadchodzą upały! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

    Przed nami kilka dni z ekstremalnie wysokimi temperaturami – termometry mogą wskazać nawet 39°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie 3. stopnia przed upałami. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i zwierząt.
  • Mieszkańcy rozmawiają z projektantami podczas indywidualnych konsultacji dotyczących projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 w sali Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy.

    Projekt rozbudowy DW 721 zaprezentowany mieszkańcom

    Wiemy, jak wygląda projekt rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku od ul. Mirkowskiej do drogi powiatowej nr 2801W. Został on zaprezentowany podczas spotkania burmistrza Michała Wiśniewskiego z mieszkańcami sołectw Habdzin, Opacz i Ciszyca. Do 3 lipca można zgłaszać uwagi.