Komunikacja publiczna po wakacjach – zmiany od 2 września | Konstancin-Jeziorna

Komunikacja publiczna po wakacjach – zmiany od 2 września

29-08-2022

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, wraz z powrotem uczniów do szkół, przywraca przedwakacyjne rozkłady jazdy. Od piątku (2 września) na swoje stałe trasy wyjadą autobusy linii 251, 710 i 724. Z kolei linia 742 będzie kursowała według zmienionego rozkładu.

Od 2 września pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą podjeżdżały na przystanki według rozkładów sprzed wakacji – dotyczy to zarówno linii miejskich, jak i podmiejskich. Ponadto na swoje stałe trasy wrócą autobusy linii 251, 710 i 724. Natomiast dla linii 742 zostanie wprowadzony zmieniony rozkład. Z kolei linie lokalne L będą kursowały tak jak do tej pory – tutaj nie obowiązywały wakacyjne rozkłady jazdy.

Od września zgodnie z przedwakacyjnymi rozkładami jazdy pojadą także warszawskie:

 • tramwaje – w dni powszednie rano i po południu będą kursowały co 5 lub 10 minut, a w pozostałych godzinach co 7,5 lub 15 minut;
 • metro – w godzinach szczytów komunikacyjnych, na pierwszej linii będą podjeżdżały na stacje co 2 minuty 50 sekund, a na drugiej co 3 minut 30 sekund.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Ściana budynku, ceglana czerwona elewacja. Przed nim chodnik, a w tle rosną krzewy i drzewa.

  Ostatni moment na złożenie wniosku do budżetu gminy na 2024…

  Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
 • Fragment dachu z kominem. Nad nim niebieskie niebo.

  Ruszyła kampania społeczna: Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!

  Ruszyła trzecia edycja kampanii społecznej Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy pod hasłem: „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”. Akcja skierowana jest do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków.