Wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej | Konstancin-Jeziorna

Wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

23-06-2022

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (25 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Dotyczy ona także wybranych linii autobusowych kursujących po gminie Konstancin-Jeziorna. Zmienione rozkłady jazdy będą obowiązywać do 31 sierpnia.

Wakacje za pasem, a wraz z nimi czekają nas zmiany w komunikacji miejskiej. Na dwa letnie miesiące Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wprowadza nowe rozkłady jazdy. Będą one obowiązywać od soboty (25 czerwca) do środy (31 sierpnia). W gminie Konstancin-Jeziorna wakacyjne rozkłady zostaną wprowadzone dla autobusów linii 710 i 742. Kursowanie autobusów pozostałych linii – 139, 200, 251, 264, 724, N50 oraz lokalnych L – pozostaje bez zmian. 

Zmiany w Warszawie

Największe zmiany czekają pasażerów korzystających ze stołecznej komunikacji. ZTM zmienia rozkłady jazdy dla tramwajów i części autobusów, a kursowanie wybranych linii zostanie zawieszone. Inaczej też będzie jeździło warszawskie metro. Pociągi kolejki podziemnej, w dni powszednie rano i po południu, będą kursowały na pierwszej linii co 2 minuty i 50 sekund, a na drugiej co 3 minuty i 30 sekund. Z kolei tramwaje w dni powszednie będą kursować według specjalnego rozkładu:

 • zmniejszenie częstotliwości kursowania w godzinach szczytu z 4 min. do 5 min. i z 8 min. do 10 min.;
 • zmniejszenie częstotliwości w międzyszczycie z 6 min. do 7,5 min. i z 12 min. do 15 min.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

 • Duża sala, na krzesłach siedzi około 40 osób

  Mieszkańcy i właściciele działek postulują zmianę trasy…

  Właściciele nieruchomości, na których planowana jest budowa gazociągu wysokiego ciśnienia z Gass do Elektrociepłowni Siekierki, sprzeciwiają się proponowanemu przebiegowi inwestycji. Ich postulaty, m.in. o wyznaczenie nowych wariantów tras, władze gminy przekazały wojewodzie mazowieckiemu.
 • Wejście do pomieszczenia, w który siedzą osoby.

  Wybory 2024: Skład i harmonogram pracy Miejskiej Komisji…

  Znamy skład oraz harmonogram pracy na najbliższe dni Miejskiej Komisji Wyborczej w Konstancinie-Jeziornie, która będzie czuwać nad przebiegiem wyborów samorządowych w naszej gminie. Jej siedziba mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77.