Wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej | Konstancin-Jeziorna

Wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

23-06-2022

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (25 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Dotyczy ona także wybranych linii autobusowych kursujących po gminie Konstancin-Jeziorna. Zmienione rozkłady jazdy będą obowiązywać do 31 sierpnia.

Wakacje za pasem, a wraz z nimi czekają nas zmiany w komunikacji miejskiej. Na dwa letnie miesiące Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wprowadza nowe rozkłady jazdy. Będą one obowiązywać od soboty (25 czerwca) do środy (31 sierpnia). W gminie Konstancin-Jeziorna wakacyjne rozkłady zostaną wprowadzone dla autobusów linii 710 i 742. Kursowanie autobusów pozostałych linii – 139, 200, 251, 264, 724, N50 oraz lokalnych L – pozostaje bez zmian. 

Zmiany w Warszawie

Największe zmiany czekają pasażerów korzystających ze stołecznej komunikacji. ZTM zmienia rozkłady jazdy dla tramwajów i części autobusów, a kursowanie wybranych linii zostanie zawieszone. Inaczej też będzie jeździło warszawskie metro. Pociągi kolejki podziemnej, w dni powszednie rano i po południu, będą kursowały na pierwszej linii co 2 minuty i 50 sekund, a na drugiej co 3 minuty i 30 sekund. Z kolei tramwaje w dni powszednie będą kursować według specjalnego rozkładu:

 • zmniejszenie częstotliwości kursowania w godzinach szczytu z 4 min. do 5 min. i z 8 min. do 10 min.;
 • zmniejszenie częstotliwości w międzyszczycie z 6 min. do 7,5 min. i z 12 min. do 15 min.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

 • Żarówka na szarym tle.

  PGE Dystrybucja zapowiada kolejne wyłączenia prądu

  PGE Dystrybucja zapowiada przerwy w dostawie energii elektrycznej. W poniedziałek (30 stycznia) oraz w środę (1 lutego) w godz. 10.00–14.00 prądu nie będzie na niektórych ulicach osiedla Grapa w Konstancinie-Jeziornie oraz na os. Klarysew Słoneczna. Ma to związek z planowanymi pracami
 • Na zdjęciu mężczyźni w mundurach strażackich stoja przed quadem, łodzią i przyczepą samochodową.

  OSP Konstancin-Jeziorna ma nową łódź ratowniczą

  Kolejna Ochotnicza Straż Pożarna doposażona. Tym razem nowy sprzęt otrzymała jednostka z Konstancina-Jeziorny. To nowoczesna łódź, która będzie wykorzystywana m.in. do działań ratowniczych na Wiśle. W miniony wtorek (24 stycznia) miało miejsce jej uroczyste przekazanie.