Zakończenie robót drogowych, L16 wraca na starą trasę | Konstancin-Jeziorna

Zakończenie robót drogowych, L16 wraca na starą trasę

25-11-2022

Remont drogi powiatowej i budowa kanalizacji w Okrzeszynie zakończone. Od najbliższego poniedziałku (28 listopada) autobusy linii L16 wrócą na swoją podstawową trasę. Wprowadzony zostanie także nowy rozkład jazdy.

 

W związku z zakończeniem budowy kanalizacji w Okrzeszynie oraz przebudowy drogi powiatowej nr 2802W od najbliższego poniedziałku (28 listopada) Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wprowadza na stałe podstawową trasę linii L16:

 • w kierunku krańca Czarnów – Kępa Okrzewska-Cmentarz – droga lokalna przez Kępę Okrzewską – droga lokalna przez Okrzeszyn – Bielawa: Okrzewska – Wspólna – … – Czarnów.
 • trasa w kierunku krańca Kępa Okrzewska-Cmentarz nie ulega zmianie.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku Okrzewska II 02 oraz zmianie ulegnie lokalizacja przystanków:

 • Wilanówka 01 – zlokalizowany na drodze lokalnej, za skrzyżowaniem w Okrzeszynie w kierunku Kępy Okrzewskiej (przystanek „na żądanie” dla linii 264 w kierunku krańca Kępa Okrzewska-Cmentarz).
   
 • Wilanówka 02 – zlokalizowany na drodze lokalnej, za skrzyżowaniem w Okrzeszynie w kierunku ul. Wiechy w Warszawie (przystanek „na żądanie” dla linii 264 w kierunku krańca Wilanów).

Uruchomiony zostanie także przystanek Wilanówka 04. Będzie on zlokalizowany na drodze lokalnej, za skrzyżowaniem w Okrzeszynie w kierunku Bielawy (przystanek „na żądanie” dla linii L16 w kierunku krańca Czarnów). Zlikwidowane zostaną również przystanki tymczasowe: Kępa Oborska I 52 i Okrzeszyn II 52. Ponadto od poniedziałku dla linii L16 będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy.

Bieżące komunikaty i aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie: www.wtp.waw.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis oblodzenie. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

  Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 7.00 w sobotę (4 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.
 • Grafika wektorowa. Napis informujący o naborze do grup tematycznych wśród ekspertów i członków NGO, na tle warszawskich wieżowców.r

  Poszukiwani eksperci i przedstawiciele trzeciego sektora

  Stowarzyszenie Metropolia Warszaw przedłużyło nabór ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 17 lutego 2023 r.