Trwa nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęcherach | Konstancin-Jeziorna

Trwa nabór do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęcherach

16-07-2021

Ruszyła rekrutacja uczestników do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęcherach. Nowo powstała placówka dziennej terapii przeznaczona jest dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami z powiatu piaseczyńskiego. 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęcherach jest placówką wsparcia dziennego dla pełnoletnich mieszkańców z niepełnosprawnościami z powiatu piaseczyńskiego. Świadczy ona usługi w ramach indywidualnych i zbiorowych treningów, które mają poprawić sprawność psychofizyczną uczestników, ich zaradność osobistą oraz polepszyć funkcjonowanie w społeczeństwie. Działa ona od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00. Właśnie ruszyła rekrutacja do placówki.

Trwa nabór

Osoby zainteresowane powinny zgłosić się do miejscowego ośrodka pomocy społecznej. Tam należy złożyć odpowiedni wniosek oraz dołączyć niezbędne dokumenty – zaświadczenia lekarskie oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Następnie, odbędzie się wywiad środowiskowy w domu kandydata. Dopiero na podstawie złożonych dokumentów i wywiadu zostanie podjęta decyzja o przyjęciu do Środowiskowy Dom Samopomocy w Pęcherach – pierwsza na nie dłużej niż 3 miesiące (aby określić indywidualny plan postępowania wspierająco-aktywizującego), kolejna – już na czas określony. 

Wszelkich niezbędnych informacji udzielają: Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14, tel. 756 62 77 oraz lokalne ośrodki pomocy społecznej. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.
  • Strażacy podczas akcji gaśniczej pożaru budynku jednorodzinnego

    Pożar zniszczył dom, trwa zbiórka na jego odbudowę

    W jednej chwili życie Marty Romanowskiej i jej córek, mieszkanek Ciszycy, legło w gruzach. Kobieta, która na co dzień pracuje w konstancińskim magistracie, w pożarze domu straciła niemal cały dobytek. Ogień zniszczył dach oraz poddasze, a parter zalała woda. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców.