Trwa nabór wniosków do programu modernizacji gospodarstw | Konstancin-Jeziorna

Trwa nabór wniosków do programu modernizacji gospodarstw

17-08-2021

Do 20 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła okres przyjmowania wniosków do  programu „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Od początku trwania naboru (21 czerwca) zarejestrowano już ponad 1,6 tys. zgłoszeń na łączną kwotę blisko 300 mln zł. 

Jeszcze przez ponad miesiąc – do 20 września – rolnicy zainteresowani modernizowaniem swoich gospodarstw mogą składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach następujących obszarów:

 • rozwój produkcji prosiąt (obszar A);
 • rozwój produkcji mleka krowiego (obszar B);
 • rozwój produkcji bydła mięsnego (obszar C);
 • inwestycje związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu (obszar D);
 • nawadnianie w gospodarstwie.

Wnioski należy składać w oddziałach regionalnych i biurach powiatowych Agencji właściwych ze względu na miejsce realizacji inwestycji. Można to zrobić osobiście,  przez pełnomocnika, wysłać poleconą przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.  Od początku trwania naboru (21 czerwca) do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło już ponad 1,6 tys. wniosków na łączną kwotę blisko 300 mln zł. Więcej informacji o programie oraz wniosek dostępne są na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • autobus na ulicy

  Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

  Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (22 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Niewielkie zmiany w rozkładach jazdy obejmą także wybrane linie autobusowe kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna i będą obowiązywać do 31 sierpnia.
 • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

  Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

  W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.