Trwa odnawianie oznakowania na gminnych drogach | Konstancin-Jeziorna

Trwa odnawianie oznakowania na gminnych drogach

07-06-2024
fot. Malu-Lux

Gmina Konstancin-Jeziorna odnawia oraz uzupełnia oznakowanie poziome i pionowe na swoich drogach. Obecnie pracowników firmy zewnętrznej można spotkać na ul.: Jana Sobieskiego, Adama Mickiewicza i Literatów. Malowanie pasów, strzałek i innych oznaczeń odbywa się głównie wieczorami, kiedy ruch na drogach jest mniejszy.

Gorący czas na gminnych drogach. Poza tradycyjnym łataniem ubytków w nawierzchni, gmina Konstancin-Jeziorna rozpoczęła odnawianie oraz uzupełnianie oznakowania poziomego i pionowego. 

Umowa podpisana

W tym roku jest za to odpowiedzialna firma Malu-Lux Przemysław Szaniawski z Garwolina, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Umowa z wykonawcą, na kwotę ponad 257 tys. zł, została podpisana 21 maja 2024 r. Obejmuje ona, w zależności od zlecenia, m.in. montaż znaków drogowych pionowych, luster, punktowych elementów odblaskowych oraz odnawianie oznakowania poziomego.

Sukcesywne odnawianie

Obecnie trwa malowanie pasów, strzałek i innych oznaczeń na ulicach: Kołobrzeskiej – od ul. Chylickiej do ul. Kazimierza Pułaskiego, Bielawskiej – od ul. Mirkowskiej do ul. Lipowej, Jana Sobieskiego, Adama Mickiewicza, Literatów i Jana Matejki. Dla zminimalizowania utrudnień prace prowadzone są wieczorami, kiedy ruch na drogach jest mniejszy. Oznakowanie poziome będzie odnawiane sukcesywnie na kolejnych ulicach.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.