Twój głos ma znaczenie! Konsultacje strategii rozwoju powiatu | Konstancin-Jeziorna

Twój głos ma znaczenie! Konsultacje strategii rozwoju powiatu

05-07-2024

Trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu Strategii Rozwoju Powiatu Piaseczyńskiego na lata 2024–2034. Spostrzeżenia i opinie do dokumentu można zgłaszać do 31 lipca. Formularz z uwagami należy wysłać za pomocą poczty elektronicznej lub złożyć osobiście w kancelarii starostwa (ul. Chyliczkowska 14).

Strategia Rozwoju Powiatu Piaseczyńskiego na lata 2024–2034 określa kluczowe potrzeby społeczne, gospodarcze i środowiskowe, a także potencjały rozwojowe powiatu i stanowi tym samym najważniejszy dokument określający jego politykę rozwojową w ciągu najbliższej dekady. Zostały w nim opisane m.in. cele i kierunki rozwoju skupiające się na podnoszeniu poziomu i jakości życia mieszkańców, wykorzystywaniu lokalnych potencjałów powiatu oraz jego zrównoważonym rozwoju. Strategia podnosi kwestie takie jak konieczność rozbudowy dróg oraz modernizacji systemu komunikacji publicznej czy rozwijania powiatowej oferty rekreacyjnej. W dokumencie zaznaczona została również potrzeba dostosowania się do zmieniających się warunków klimatycznych oraz ich skutków poprzez m.in. rozwój błękitno-zielonej infrastruktury, budowę świadomości ekologicznej, czy zapewnienie ochrony przeciwpowodziowej.

Konsultacje do 31 lipca

Zachęcamy mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do zapoznania się z projektem Strategii Rozwoju Powiatu Piaseczyńskiego na lata 2024–2034 oraz przekazania swoich spostrzeżeń i opinii do 31 lipca. Swoje uwagi zgłaszać można wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej powiatu: piaseczno.pl, a następnie wysyłając go za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: promocjaatpiaseczno [dot] pl. Formularz można złożyć również osobiście w kancelarii starostwa przy ul. Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie. 

Więcej informacji

Szczegółowe informacje, w tym projekt strategii, dostępne są na stronie: piaseczno.pl.

 

Autor
Anna Błażewicz-Orczykowska

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.