Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 napisali książkę | Konstancin-Jeziorna

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 napisali książkę

07-06-2021
Książkę wręczyła uczniom Katarzyna Hampel, dyrektorka szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 w Konstancinie-Jeziornie wydała książkę, której autorami są wyłącznie jej uczniowie. Młode talenty pisarskie tworzyły ją w całkowitej swobodzie, bez ingerencji nauczycieli, choć oczywiście z ich wsparciem.

Projekt stworzenia i wydania książki koordynował Dariusz Kowalski, nauczyciel języka angielskiego. W realizację przedsięwzięcia zaangażował on również innych pedagogów Trójki, którzy pomagali organizacyjnie. Jednak najważniejsi w tym wszystkim byli uczniowie. To oni podjęli się zadania napisania wierszy i opowiadań, których przewodnim tematem jest drzewo. Najmłodsi wykonali także prace plastyczne stanowiące ilustracje do publikacji oraz okładkę, a zaprojektowała ją Ewa Marciniak, uczennica klasy 8b. Efekty pracy młodych pisarzy można już podziwiać. Książka „Słowa pomiędzy liśćmi” w miniona środę (2 czerwca) ujrzała światło dzienne i trafiła do uczniów, ich bliskich oraz nauczycieli. Gratulujemy!

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika promująca Męską Niedzielę

    Konstancin-Jeziorna na niebiesko – Męska Niedziela już 23…

    Bezpłatne badania – USG jąder i poziomu PSA, konsultacje ze specjalistami, wykłady oraz strefy fitness i relaksu – to część atrakcji, które czekają na uczestników Męskiej Niedzieli organizowanej w ramach akcji Movember – Niebieski Listopad. Już 23 listopada zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy.
  • 11 listopada obchody

    Tak świętowaliśmy 11 listopada w gminie Konstancin-Jeziorna

    Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna wspólnie, dumnie i z radością uczcili 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia odbył się bieg ulicami miasta, marsz z biało-czerwoną flagą oraz piknik historyczny pełen atrakcji dla małych i dużych. Dziękujemy wszystkim, którzy świętowali