Uczniowie Trójki zrobili sobie przerwę na czytanie | Konstancin-Jeziorna

Uczniowie Trójki zrobili sobie przerwę na czytanie

18-10-2021

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Konstancinie-Jeziornie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w masowym czytaniu. W jednym momencie do swoich ulubionych książek zajrzało aż 280 uczniów i nauczycieli.

„Przerwa na czytanie” to akcja organizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. 12 października w biciu rekordu w masowym czytaniu uczestniczyła także Szkoła Podstawowa nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. Tego dnia, podczas przerwy o godz. 9.40, na korytarzach placówki zgromadzili się wszyscy jej uczniowie oraz nauczyciele, by wspólnie czytać swoje ulubione książki. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 280 osób. Całość koordynowała nauczycielka Marzena Kurchan. Dyrekcja dziękuje za organizację i udział w akcji.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Uśmiechnięta kobieta na tle budynku z czerwonej cegły.

    Centrum Usług Wspólnych ruszyło, mimo trudnych warunków

    Centrum Usług Wspólnych w Konstancinie-Jeziornie rozpoczęło działalność mimo braku środków na adaptację zajmowanych pomieszczeń w ratuszu, których przyznania odmówiła Rada Miejska. Nowa jednostka musi na razie funkcjonować w prowizorycznych warunkach. Obecnie trwa kompletowanie zespołu pracowników.
  • Burmistrz spotkał się z ambasadorem Francji i przedstawicielami Saur Group

    Burmistrz spotkał się z ambasadorem Francji i…

    To już 10 lat odkąd w Konstancinie-Jeziornie działa nowoczesna oczyszczalnia ścieków Saur Konstancja. Rocznica ta była okazją do spotkania właścicieli obiektu z Étienne’em de Poncins, ambasadorem Francji w Polsce, oraz burmistrzem Michałem Wiśniewskim. Wspólnie podsumowano efekty dekady współpracy.