Uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową | Konstancin-Jeziorna

Uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową

30-05-2022

Uczniowie z konstancińskich szkół podstawowych zdawali w minioną sobotę (28 maja) egzamin na kartę rowerową. Praktyczną część sprawdzianu przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Pozytywnym wynikiem zakończyło go aż 159 osób.

Do egzaminu praktycznego na kartę rowerową przystąpiło 160 uczniów z 7 szkół podstawowych działających na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Został on przeprowadzony w mobilnym miasteczku ruchu drogowego – wyposażonym w miniznaki, sygnalizatory, przejścia dla pieszych i przejazdy kolejowe, które w minioną sobotę (28 maja) stanęło na parkingu przy ul. Kolejowej – za konstancińskim magistratem.

Uczniowie dobrze przygotowani

Umiejętności jazdy na rowerze i wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce weryfikowali Stanisław Grudzień, komendant Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie i jego zastępca Sylwester Ropielewski, którzy posiadają do tego odpowiednie uprawnienia. Zdający musieli wykazać się m.in.: bardzo dobrą znajomością przepisów i znaków drogowych, umiejętnością utrzymania równowagi pozwalającej na swobodną jazdę rowerem, koordynacją jazdy z obserwacją otoczenia i odpowiednim reagowaniem na zmieniające się warunki na drodze. Zdający byli bardzo dobrze przygotowani do egzaminu. Wynik pozytywny uzyskało 159 osób. Wszyscy otrzymali upominek ufundowany przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Warto wiedzieć

Przypominamy! Karta rowerowa upoważnia dzieci i młodzież w wieku 10–18 lat do jazdy rowerem po drogach publicznych, a od 1 czerwca 2021 r. także hulajnogami elektrycznymi oraz innymi urządzeniami transportu osobistego. 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Duża sala, na krzesłach siedzi około 40 osób

    Mieszkańcy i właściciele działek postulują zmianę trasy…

    Właściciele nieruchomości, na których planowana jest budowa gazociągu wysokiego ciśnienia z Gass do Elektrociepłowni Siekierki, sprzeciwiają się proponowanemu przebiegowi inwestycji. Ich postulaty, m.in. o wyznaczenie nowych wariantów tras, władze gminy przekazały wojewodzie mazowieckiemu.
  • Wejście do pomieszczenia, w który siedzą osoby.

    Wybory 2024: Skład i harmonogram pracy Miejskiej Komisji…

    Znamy skład oraz harmonogram pracy na najbliższe dni Miejskiej Komisji Wyborczej w Konstancinie-Jeziornie, która będzie czuwać nad przebiegiem wyborów samorządowych w naszej gminie. Jej siedziba mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77.