Kolejna pomoc dotarła do partnerskiego Krzemieńca | Konstancin-Jeziorna

Kolejna pomoc dotarła do partnerskiego Krzemieńca

22-03-2022

Kolejna pomoc humanitarna z Konstancina-Jeziorny dotarła do Krzemieńca. To już piąty transport darów wysłany do naszego miasta partnerskiego. Przygotowywany jest kolejny. Trwa zbiórka rzeczy. Potrzebne są m.in. żywność i środki opatrunkowe.

Konstancin-Jeziorna wspiera miasto partnerskie Krzemieniec w Ukrainie. W miniony poniedziałek (21 marca) kolejny transport z pomocą humanitarną z Polski dotarł do tamtejszego liceum – to już piąty wysłany z Konstancina-Jeziorny od rozpoczęcia wojny.

Podziękowania

Tym razem organizatorami transportu byli klub Rotary, pod przewodnictwem Andrzeja Cieślawskiego, oraz Komitet Współpracy Miast Partnerskich Konstancina-Jeziorny. Dary do Ukrainy zawiózł Marcin Myszkowski z Fundacji Violet Kiwi z Habdzina. Wśród przekazanych rzeczy znalazło się wszystko to, co najpotrzebniejsze, m.in.: śpiwory, koce, kołdry, środki czystości oraz higieny osobistej, a także naczynia jednorazowe. – Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie transportu – mówi Wojciech Guszkowski, przewodniczący komitetu. – Krzemieniec również dziękuje.

Zbiórka trwa

Ale to jeszcze nie koniec! Przygotowywany jest kolejny transport. Cały czas trwa zbiórka rzeczy. Potrzebne są m.in. żywność, środki opatrunkowe i środki higieniczne. Dary można przynosić do:

  • Szkoły Podstawowej nr 1 (ul. Wojewódzka 12) – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–17.00;
  • Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Żeromskiego 15) – od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–19.00;
  • Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Bielawska 57) – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–19.00;
  • Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 (ul. Szkolna 7) – od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00.
Autor
Patryk Siepsiak