Umowa na budowę boiska na osiedlu Mirków podpisana | Konstancin-Jeziorna

Umowa na budowę boiska na osiedlu Mirków podpisana

06-07-2023
Boisko na osiedlu Grapa

Konstanciński samorząd konsekwentnie rozwija infrastrukturę sportową w naszym mieście. Władze gminy podpisały umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Mirków. Wartość inwestycji to ponad 687 tys. zł. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu.

Przybędzie kolejne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Tym razem na osiedlu Mirków w Konstancinie-Jeziornie. Na gminnej działce przy ul. Anny Walentynowicz, naprzeciwko publicznego przedszkola i żłobka, stanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

Zakres prac

Inwestycję zrealizuje firma AK Sport Andrzej Gniado z Okuniewa, która jako jedyna wystartowała w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Umowa z wykonawcą została podpisana pod koniec czerwca, wkrótce ruszą prace budowlane. Nowe boisko, o wymiarach 30,60 m × 17,00 m, będzie mieć sztuczną nawierzchnię poliuretanową. Całość zostanie ogrodzona piłkochwytami i oświetlona sześcioma latarniami z energooszczędnymi żarówkami typu LED.

Koszt inwestycji

W ramach inwestycji od północnej strony powstanie też chodnik z kostki brukowej, zapewniający dojście do obiektu. Pojawią się również ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Całość prac będzie kosztować ponad 687 tys. zł. Wykonawca na realizację umowy ma czas do 22 października 2023 r.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.