Umowa na modernizację boiska szkolnego w Słomczynie podpisana | Konstancin-Jeziorna

Umowa na modernizację boiska szkolnego w Słomczynie podpisana

12-01-2026

Gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę na przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Inwestycję o wartości ponad 298,7 tys. zł zrealizuje firma RS Investment z Wrocławia. Rozpoczęcie prac uzależnione jest od warunków atmosferycznych, a ich zakończenie zaplanowano na czerwiec br.

To dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. W miniony czwartek (8 stycznia) gmina Konstancin-Jeziorna podpisała umowę z firmą RS Investment z Wrocławia na przebudowę szkolnego boiska. Zainteresowanie realizacją inwestycji było bardzo duże – do przetargu zgłosiło się aż siedem firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła właśnie wrocławska firma. Kontrakt opiewa na kwotę ponad 298,7 tys. zł.

Zakres inwestycji

Rozpoczęcie prac uzależnione jest od warunków atmosferycznych, natomiast ich zakończenie zaplanowano na czerwiec 2026 r. Inwestycja obejmuje kompleksową modernizację boiska, w tym m.in. wymianę bramek, sfrezowanie starej asfaltobetonowej nawierzchni, udrożnienie systemu odwodnienia oraz wykonanie nowej, bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał sześć miesięcy na realizację zadania.

Tor wrotkarski

To jednak nie koniec planów inwestycyjnych w Szkole Podstawowej nr 4. W tym roku modernizację przejdzie również tor wrotkarski. W tegorocznym budżecie gminy na przebudowę boiska oraz toru wrotkarskiego zabezpieczono łącznie 2,5 mln zł.

Autor
Aneta Tapanchev

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na żółtym tle tekst upał, a na niebieskim - burze

    Upał oraz burze z gradem

    Najpierw upał, później burze i grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty obowiązują we wtorek (9 czerwca) odpowiednio w godz. 14.00–18.00 oraz 16.00–22.00. Służby apelują o zachowanie ostrożności.
  • Strażacy gaszą pożar traw na łące, wykorzystując quad gaśniczy i linię wodną.

    „Nie dla wypalania traw” – wspólnie przeciw nielegalnemu…

    Mimo apeli służb i grożących kar trawy wciąż są wypalane. Aby ograniczyć skalę tego procederu, powiat piaseczyński wspólnie z samorządami, strażą pożarną, policją oraz Nadleśnictwem Chojnów realizuje program „Nie dla wypalania traw”. Łączy on działania edukacyjne, profilaktyczne i kontrolne.