Umowa na rozbudowę szkoły w Słomczynie podpisana | Konstancin-Jeziorna

Umowa na rozbudowę szkoły w Słomczynie podpisana

12-06-2021
Od lewej: Kazmierz Jańczuk i Andrzej Zaboklicki, prezes Zab-Budu

Niebawem ruszy wyczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. W piątek (11 czerwca) władze gminy Konstancin-Jeziorna podpisały umowę z wykonawcą inwestycji. Wartość kontraktu to ponad 14 mln zł. Placówka zyska m.in.: sześć nowych sal dydaktycznych, kuchnię ze stołówką i boisko wielofunkcyjne.

Ta informacja z pewnością ucieszy dyrekcję Czwórki, jej pracowników, uczniów oraz rodziców – wszelkie formalności związane z przebudową i rozbudową szkoły w Słomczynie zostały dopełnione. W miniony piątek (11 czerwca) Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, podpisał umowę z wykonawcą planowanej inwestycji, wyłonionym w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Kontrakt otrzymała firma ZAB-BUD z Warszawy, którą w ratuszu reprezentował jej prezes – Andrzej Zaboklicki.

Nowe pomieszczenia i boisko

Dzięki rozbudowie szkoła zyska m.in.: sześć nowych sal dydaktycznych, szatnię, bibliotekę z czytelnią, świetlicę, serwerownię, trzy zespoły sanitariatów oraz kuchnię ze stołówką. Budynek wyposażony będzie również w windę, która zapewni osobom niepełnosprawnym dostęp na jego obie kondygnacje. Zagospodarowany zostanie również teren wokół placówki – powstanie boisko wielofunkcyjne oraz dodatkowe miejsca parkingowe.

Dwa lata

Koszt inwestycji realizowanej przez gminę Konstancin-Jeziorna to blisko 14,2 mln zł. Według harmonogramu roboty budowlane potrwają 22 miesiące. Całość ma być gotowa w 2023 r.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.