Upuścili sobie krwi dla potrzebujących | Konstancin-Jeziorna

Upuścili sobie krwi dla potrzebujących

10-09-2021

Ponad 13 litrów krwi oddali uczestnicy akcji honorowego krwiodawstwa, którą w miniony czwartek (10 września) zorganizowano przed konstancińskim magistratem. Jak zapewnia organizator, była to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia taka zbiórka.

Akcję zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi Legion odział w Konstancinie-Jeziornie. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy i okolic. Krwiobus, który na kilka godzin zaparkował przed Urzędem Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77, odwiedziły 42 osoby. Niestety, nie wszyscy przeszli konieczną weryfikację. Podczas czwartkowej akcji zebrano łącznie 13,5 litra krwi. – Duża frekwencja pokazała, że warto walczyć o to, aby takie wydarzenia odbywały się w Konstancinie-Jeziornie cyklicznie – przyznaje Piotr Kucharski, koordynator przedsięwzięcia. – W najbliższych dniach będę kontaktował się z centrum krwiodawstwa w celu znalezienia wolnych terminów na kolejną edycję akcji.
Jak tylko będą one znane, poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • wręczenie nagród za stroik

    Konkurs na ekologiczny stroik rozstrzygnięty – nagrody…

    Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna zorganizowała świąteczny konkurs „Ekostroik bożonarodzeniowy”. W tegorocznej edycji wzięło udział 14 uczestników, z których wyłoniono czterech autorów najciekawszych prac. Byli to Filip Świądr, Anna Górska, Renata Bukat i Henia Grochowska.
  • Banknoty i monety leżące na druku pocztowym.

    Główne podatki i opłaty lokalne bez zmian w 2026 roku

    W 2026 r. mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna nie odczują znaczących zmian w lokalnych opłatach. Utrzymane zostaną dotychczasowe stawki podatków od nieruchomości i środków transportowych. Bez zmian pozostanie także opłata za odbiór odpadów komunalnych.