W 84. rocznicę oddajmy hołd ofiarom zbrodni katyńskiej | Konstancin-Jeziorna

W 84. rocznicę oddajmy hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

11-04-2024

Zapraszamy, wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2, na obchody 84. rocznicy zbrodni katyńskiej, które odbędą się przed pomnikiem katyńskim przy ul. Sienkiewicza. Tam w piątek (12 kwietnia) o godz. 10.00 władze gminy, kombatanci, stowarzyszenia i uczniowie oddadzą hołd ofiarom sowieckiego mordu na Polakach. 

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia czcimy pamięć ofiar zbrodni ludobójstwa, którego funkcjonariusze NKWD dokonali na prawie 22 tys. obywateli Drugiej Rzeczypospolitej, w tym m.in. oficerach Wojska Polskiego, policjantach, urzędnikach, profesorach wyższych uczelni, artystach, lekarzach, nauczycielach i prawnikach. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRR. Wszyscy zginęli od strzałów w tył głowy. W tym roku przypada 84. rocznica tej strasznej rosyjskiej zbrodni na Polakach.

Władze gminy Konstancin-Jeziorna, kombatanci, stowarzyszenia i uczniowie oddadzą hołd ofiarom sowieckiego mordu w piątek (12 kwietnia). Uroczystość odbędzie się o godz. 10.00 przed pomnikiem katyńskim przy ul. Sienkiewicza, na którym widnieje 14 nazwisk zamordowanych mieszkańców Konstancina, Chylic i Skolimowa. Zachęcamy do udziału.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Elektryk naprawiający latarnię uliczną na wysokości.

    Trwa konserwacja gminnego oświetlenia ulicznego

    Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzone są prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. W związku z tym lampy mogą być czasowo włączane także przed zmrokiem. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
  • Dokumenty firmowe i pieniądze

    Koniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z…

    Koniec wsparcia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.