W 84. rocznicę upamiętnijmy ofiary sowieckiej agresji na Polskę | Konstancin-Jeziorna

W 84. rocznicę upamiętnijmy ofiary sowieckiej agresji na Polskę

14-09-2023
Fot. A. Piętka

Zbliża się 84. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. W najbliższą niedzielę (17 września) o godz. 9.30 władze gminy Konstancin-Jeziorna oddadzą hołd bohaterom, poległym i pomordowanym. W imieniu mieszkańców kwiaty na pomniku ofiar katyńskich przy ul. Sienkiewicza złożą przedstawiciele samorządu.

Zbliża się 17 września – rocznica zbrojnego ataku Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r., który otworzył drogę do sowieckiej okupacji kraju. W 84. rocznicę napaści na Polskę przez Związek Radziecki, gmina Konstancin-Jeziorna uczci bohaterów i poległych tamtych tragicznych wydarzeń. Jak co roku, uroczystość odbędzie się pod pomnikiem ofiar katyńskich przy ul. Sienkiewicza. O godz. 9.30 w miejscu pamięci zostaną złożone kwiaty i rozpalone znicze.

Pomnik „Katyń – ocalić od zapomnienia”, znajdujący się w pasażu im. Henryka Sienkiewicza, upamiętnia 14 mieszkańców Konstancina-Jeziorny zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. w Katyniu, Ostaszkowie i Miednoje. Inicjatorką jego budowy była Hanna Gutkowska, a wnioskodawcą – Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina.

Autor
Natalia Poncyljusz

Najnowsze aktualności

  • Zdjęcie, policjant w kamizelce odblaskowej

    Życzenia z okazji Święta Policji od władz gminy

    Stoją na straży prawa i bezpieczeństwa, rozwiązują problemy oraz niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Policjantki i policjanci w środę (24 lipca) mają swoje święto. Z okazji tego dnia władze gminy Konstancin-Jeziorna składają wszystkim funkcjonariuszom najserdeczniejsze życzenia.
  • Na górze czerwony napis: Ostrzeżenie hydrologiczne z wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (niebieski okrąg z białymi literami IMGW), poniżej niebieski napis: Gwałtowne wzrosty stanów wody. W tle rwąca rzeka.

    Hydroalert: Gwałtowne wzrosty stanów wody

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wzrostem stanu wody m.in. na rzece Wiśle, na rzece Jeziorce oraz w zlewniach zurbanizowanych. Hydroalert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 12.00 do godz. 22.00 w środę (24 lipca).