W 84. rocznicę upamiętnijmy ofiary sowieckiej agresji na Polskę | Konstancin-Jeziorna

W 84. rocznicę upamiętnijmy ofiary sowieckiej agresji na Polskę

14-09-2023
Fot. A. Piętka

Zbliża się 84. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. W najbliższą niedzielę (17 września) o godz. 9.30 władze gminy Konstancin-Jeziorna oddadzą hołd bohaterom, poległym i pomordowanym. W imieniu mieszkańców kwiaty na pomniku ofiar katyńskich przy ul. Sienkiewicza złożą przedstawiciele samorządu.

Zbliża się 17 września – rocznica zbrojnego ataku Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r., który otworzył drogę do sowieckiej okupacji kraju. W 84. rocznicę napaści na Polskę przez Związek Radziecki, gmina Konstancin-Jeziorna uczci bohaterów i poległych tamtych tragicznych wydarzeń. Jak co roku, uroczystość odbędzie się pod pomnikiem ofiar katyńskich przy ul. Sienkiewicza. O godz. 9.30 w miejscu pamięci zostaną złożone kwiaty i rozpalone znicze.

Pomnik „Katyń – ocalić od zapomnienia”, znajdujący się w pasażu im. Henryka Sienkiewicza, upamiętnia 14 mieszkańców Konstancina-Jeziorny zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. w Katyniu, Ostaszkowie i Miednoje. Inicjatorką jego budowy była Hanna Gutkowska, a wnioskodawcą – Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina.

Autor
Natalia Poncyljusz

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

    Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

    W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
  • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

    Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

    W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.