W 85. rocznicę Konstancin-Jeziorna odda hołd ofiarom Katynia | Konstancin-Jeziorna

W 85. rocznicę Konstancin-Jeziorna odda hołd ofiarom Katynia

10-04-2025
Pomnik Katyński w Konstancinie-Jeziornie

Z okazji 85. rocznicy zbrodni katyńskiej Konstancin-Jeziorna uczci pamięć polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w 1940 r. Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 zapraszamy na uroczystość złożenia kwiatów, która odbędzie się w piątek (11 kwietnia), przed pomnikiem katyńskim przy ul. Sienkiewicza.

Zbliża się 13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To szczególna data, w której oddajemy hołd niemal 22 tysiącom obywateli II Rzeczypospolitej, brutalnie zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD. Wśród ofiar byli m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, naukowcy, artyści, lekarze, nauczyciele i prawnicy. Zginęli od strzałów w tył głowy – 14,5 tys. stanowili jeńcy z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, a 7,3 tys. – więźniowie aresztowani na terenach zajętych przez ZSRR. W tym roku przypada 85. rocznica tej tragicznej zbrodni.

W najbliższy piątek (11 kwietnia) Konstancin-Jeziorna odda hołd ofiarom sowieckiego mordu. Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 zapraszamy na uroczystość złożenia kwiatów, która odbędzie się w piątek (11 kwietnia) o godz. 9.00, przed pomnikiem katyńskim przy ul. Sienkiewicza. Na pomniku widnieją nazwiska 14 mieszkańców Konstancina, Chylic i Skolimowa – zamordowanych w Katyniu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • grafika przedstawiająca spiętrzoną wodę.

    Hydroalert: Gwałtowne wzrosty stanów wody

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanów wody m.in. na Wiśle i Jeziorce. Hydroalert pierwszego stopnia obowiązuje od poniedziałku (29 czerwca) od godz. 15.00 do wtorku (30 czerwca) do godz. 1.00.
  • Grafika ostrzega przed nadchodzącymi upałami i przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak picie wody, unikanie słońca oraz troska o dzieci, seniorów i zwierzęta.

    Nadchodzą upały! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

    Przed nami kilka dni z ekstremalnie wysokimi temperaturami – termometry mogą wskazać nawet 39°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie 3. stopnia przed upałami. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i zwierząt.