W najbliższą środę nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej | Konstancin-Jeziorna

W najbliższą środę nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

08-11-2022

W środę (9 listopada) o godz. 14.00 odbędzie się 48. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni będą głosować nad zmianami w budżecie. A są one związane m.in. z koniecznością zabezpieczenia środków finansowych na planowany zakup i dystrybucję węgla wśród mieszkańców gminy.

Środowa sesja zwołana została na wniosek Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. Będzie miała charakter mieszany – zarówno stacjonarny, jak i zdalny. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 14.00.

W porządku obrad znalazł się tylko jeden punkt dotyczący projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2022 rok. Chodzi o wprowadzenie do niego m.in. wydatków przeznaczonych na planowany zakup i dystrybucję węgla kamiennego wśród mieszkańców gminy (na mocy przepisów ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe).

Materiały na sesję dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Rada Miejska/Projekty uchwały RM. Obrady będzie można oglądać na żywo w internecie za pośrednictwem platformy eSesja (esesja.tv).

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Żarówka na szarym tle.

    PGE Dystrybucja zapowiada kolejne wyłączenia prądu

    PGE Dystrybucja zapowiada przerwy w dostawie energii elektrycznej. W poniedziałek (30 stycznia) oraz w środę (1 lutego) w godz. 10.00–14.00 prądu nie będzie na niektórych ulicach osiedla Grapa w Konstancinie-Jeziornie oraz na os. Klarysew Słoneczna. Ma to związek z planowanymi pracami
  • Na zdjęciu mężczyźni w mundurach strażackich stoja przed quadem, łodzią i przyczepą samochodową.

    OSP Konstancin-Jeziorna ma nową łódź ratowniczą

    Kolejna Ochotnicza Straż Pożarna doposażona. Tym razem nowy sprzęt otrzymała jednostka z Konstancina-Jeziorny. To nowoczesna łódź, która będzie wykorzystywana m.in. do działań ratowniczych na Wiśle. W miniony wtorek (24 stycznia) miało miejsce jej uroczyste przekazanie.