W Uroczysku Konstancin bez zmian, druga kadencja komendanta | Konstancin-Jeziorna

W Uroczysku Konstancin bez zmian, druga kadencja komendanta

22-06-2023
fot. hufiec ZHP Uroczysko Konstancin

Harcerze wybrali władze hufca Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin na nową czteroletnią kadencję. Komendantem ponownie został hm. Robert St. Bokacki, który dodatkowo został odznaczony złotym krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

W IV Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Uroczysko Konstancin, który odbył się 18 czerwca, wzięło udział ponad 30 instruktorek i instruktorów harcerskich z naszej gminy oraz przedstawiciele Komendy Chorągwi Stołecznej ZHP.

Wybory

Zgodnie z porządkiem obrad zjazd najpierw udzielił absolutorium dla ustępujących władz hufca, a następnie wybrał nowe władze na czteroletnią kadencję. Stanowisko komendanta powierzono ponownie hm. Robertowi St. Bokackiemu, który dodatkowo został odznaczony złotym krzyżem „Za Zasługi dla ZHP” – najwyższym wyróżnieniem w Związku. Wręczyła je hm. Katarzyna Karolak, komendantka chorągwi stołecznej.

Ponad 360 osób

Hufiec Uroczysko Konstancin powstał zaledwie trzy lata temu. Dzisiaj składa się z 4 gromad zuchowych, 6 drużyn harcerskich, 2 drużyn starszoharcerskich, 1 drużyny wędrowniczej, 4 klubów specjalnościowych i 3 kręgów instruktorskich. – To w sumie ponad 360 osób, które w Konstancinie-Jeziornie noszą mundury zuchowe i harcerskie – podsumowuje pwd. Aleksandra Wicik, rzeczniczka prasowa hufca Uroczysko Konstancin. – W tym roku blisko 200 z nich pojedzie w sierpniu na zgrupowanie obozów harcerskich i kolonii zuchowych hufca Uroczysko Konstancin, które odbędzie się w Podgajach w woj. wielkopolskim.

 

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.