Warsztaty kreatywnego szycia, czyli zero waste | Konstancin-Jeziorna

Warsztaty kreatywnego szycia, czyli zero waste

18-11-2022

W niedzielę (20 listopada) zapraszamy na warsztaty „Hand made” z kreatywnego szycia. Czyli zgodnie z filozofią zero waste – nie wyrzucamy tylko przerabiamy! Warsztaty mają charakter rodzinny dlatego mile widziani są dziadkowie, rodzice, wujkowie, opiekunowie i oczywiście same dzieci.

Warsztaty hand made to jeden z projektów finansowanych z Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2022. Prowadzone są zgodnie z filozofią zero waste, a to nic innego jak zero odpadów. Zgodnie z jej zasadami wszystko czego chcemy się już pozbyć może być wykorzystane przez innych. Tym razem organizatorzy zachęcają do poszukania w domu niepotrzebnych firan czy zasłon. Z tych starych już materiałów uczestnicy będą szyli torby na zakupy, a z firanek kilka torebek na warzywa i owoce. Do dyspozycji będą mieli dwie maszyny do szycia. Warsztaty mają charakter rodzinny. Zapraszamy więc rodziców, opiekunów, dziadków, wujostwo, koleżanki i kolegów oraz dzieci, które już potrafią posługiwać się igłą i nożyczkami. Niedzielne popołudnie będzie można spędzić kreatywnie i co najważniejsze w miłym towarzystwie.

Warsztaty rozpoczynają się o godz. 16.00 w Domu Ludowym w Czernidłach i potrwają do 19.00. Są bezpłatne jednak zachęcamy do rezerwacji miejsc. Na numer tel. 888 022 134 należy wysłać SMS-a z datą warsztatów i liczą chętnych.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • zdjęcie – chłopak niesie karton, mężczyzna w samochodzie na pace czeka na ładunek

    Zbiórka latarek, baterii i żywności – pomoc dla Ukrainy

    Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie do piątku (2 grudnia) prowadzi zbiórkę dla Ukrainy. Potrzebne są m.in. latarki, baterie, świece i żywność pakowana hermetycznie. Rzeczy trafią do Liceum Krzemienieckiego, które przekaże je dalej mieszkańcom oraz żołnierzom na froncie.
  • Kalkulator na tle grzejnika.

    Dopłaty do ogrzewania – wnioski tylko do 30 listopada

    Już tylko do najbliższej środy (30 listopada) można ubiegać się o dodatek węglowy lub dodatek grzewczy. Wnioski niezmiennie przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. O takie wsparcie finansowe wystąpiło już ponad półtora tysiąca mieszkańców gminy.