Warsztaty poświęcone profilaktyce raka piersi | Konstancin-Jeziorna

Warsztaty poświęcone profilaktyce raka piersi

05-10-2022

Październik to miesiąc świadomości i profilaktyki raka piersi. Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Piasecznie w środę (5 października) odbędą się warsztaty poświęcone m.in. wykonywaniu regularnych badań i roli zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.  Wstęp wolny. Początek o godz. 16.00.

Rak piersi to nadal najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Niestety często jest ona wykrywana w zaawansowanym stadium, kiedy nie ma już właściwie alternatywnej propozycji na leczenie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wykonywanie regularnych badań diagnostycznych – mammografii, USG i samobadanie piersi. W większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie.

Aby zachęcić kobiety do badań, w październiku – miesiącu świadomości i profilaktyki raka piersi – w całej Polsce organizowane są różnego rodzaju wydarzenia. Jedno z nich odbędzie się w Starostwie Powiatowym przy ul. Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie. Już w środę (5 października) właśnie o profilaktyce, czynnikach ryzyka zachorowania na nowotwory oraz roli odpowiedniej diety w naszym życiu opowiadać będzie Małgorzata Kurtyka-Kozioł, prezeska Stowarzyszenia Amazonek Powiatu Piaseczyńskiego. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Początek o godz. 16.00.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • autobus na ulicy

    Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

    Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (22 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Niewielkie zmiany w rozkładach jazdy obejmą także wybrane linie autobusowe kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna i będą obowiązywać do 31 sierpnia.
  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.