We wtorek 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna | Konstancin-Jeziorna

We wtorek 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

10-05-2024
fot. A. Piętka

W najbliższy wtorek (14 maja) odbędzie się 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni na posiedzeniu nadzwyczajnym m.in. wybiorą składy stałych i doraźnej komisji oraz ustalą wysokość wynagrodzenia burmistrza gminy. Obrady rozpoczną się tradycyjnie o godz. 10.00 i będą transmitowane w internecie.

2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna została zwołana na wniosek burmistrza Michała Wiśniewskiego. Będzie ona miała charakter stacjonarny. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w ratuszu przy ul. Piaseczyńskiej 77. Radni na posiedzeniu nadzwyczajnym m.in. wybiorą składy stałych i doraźnej komisji oraz ustalą wysokość wynagrodzenia burmistrza gminy. Na sesji zostanie także zaprezentowana „Strategia rozwoju i diagnoza samorządności lokalnej
miasta i gminy Konstancin-Jeziorna”, opracowana przez prof. Stanisławę Golinowską.

Oto proponowany porządek wtorkowych obrad:

 1. Otwarcie obrad.
 2. Stwierdzenie kworum.
 3. Przedstawienie opracowania pt.: „Strategia rozwoju i diagnoza samorządności lokalnej miasta i gminy Konstancin-Jeziorna” przez panią prof. Stanisławę Golinowską.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania radnych do stałych Komisji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna do Spraw Polityki Senioralnej.
 7. Zamknięcie obrad.

Posiedzenie będzie transmitowana w internecie na platformie eSesja (esesja.tv). Materiały sesyjne dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Rada Miejska/Projekty uchwały RM.

 

Autor
Patryk Siepsiak
Do pobrania

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (18 czerwca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje od godz. 16.35 do godz. 19.30. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Droga asfaltowa, na poboczach drzewa

  Nowy asfalt na ul. Prawdziwka, utrudnienia na czas remontu

  Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy planuje w dniach 24–25 czerwca wymianę nawierzchni ul. Prawdziwka. W związku z tym droga na odcinku od ul. Bartosza Głowackiego w Kierszku do ul. Borowej w Konstancinie-Jeziornie będzie zamknięta dla ruchu.