Wielkanocne spotkania konstancińskich seniorów | Konstancin-Jeziorna

Wielkanocne spotkania konstancińskich seniorów

07-04-2023

Ponad 100 seniorów wzięło udział w spotkaniach wielkanocnych, które odbyły się w Gassach i Mirkowie w ramach inicjatywy lokalnej. Poprzedziły je warsztaty kulinarne i tworzenia ozdób świątecznych. 

Od kilku lat gmina Konstancin-Jeziorna wspiera finansowo działania mieszkańców podejmowane w ramach inicjatywy lokalnej. Mają one m.in. pomóc w rozwiązywaniu różnych problemów społecznych. Jednym z nich jest z pewnością samotność osób starszych.

Seniorzy integrują się i aktywizują

Na przełomie marca i kwietnia odbyły się kolejne inicjatywy lokalne dedykowane seniorom. Jedna w Gassach, a druga w Mirkowie. Ich tematem były wielkanocne tradycje i obrzędy. Łącznie wzięło w nich udział ponad 100 seniorów. Były warsztaty kulinarne i artystyczne, wspólne przygotowywanie świątecznych potraw i wielkanocnych ozdób. Jak twierdzą sami uczestnicy, takie inicjatywy są często impulsem, aby po prostu wyjść z domu i spędzić czas aktywnie oraz twórczo w miłym towarzystwie.

Gmina Konstancin-Jeziorna wsparła powyższe działania seniorów na łączna kwotę 3 150 zł. Na inicjatywę lokalną samorząd przeznaczył w tym roku 50 tys. zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.