Wielki grant dla konstancińskiej Jedynki | Konstancin-Jeziorna

Wielki grant dla konstancińskiej Jedynki

21-07-2023
fot. SP nr 1

Kolejny wysoki grant dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Placówka, w ramach programu Erasmus+, pozyskała 60 tys. euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację zagranicznych wymian międzyszkolnych. Uczniowie i nauczyciele odwiedzą Grecję, Hiszpanię i Rumunię.

Konstancińska Jedynka bardzo dobrze wie, jak w edukacji ważna jest współpraca międzynarodowa, poznawanie innych kultur, obyczajów oraz języka. Dlatego placówka po raz kolejny zgłosiła się do programu Erasmus+. Złożony przez nią projekt „Let's focus on water – joining hands across borders” został wysoko oceniony i zatwierdzony do realizacji przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Jedynka otrzyma dotację w wysokości 60 tys. euro.

Wspaniałe doświadczenie

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na organizację zagranicznych wymian międzyszkolnych. Uczniowie Jedynki odwiedzą rówieśników z Grecji (Wyspy Jońskie), Hiszpanii (miejscowość Jerez) oraz Rumina (miasto Braszów), z którymi będę realizować różnego rodzaju przedsięwzięcia ekologiczne. Z kolei polscy nauczyciele zgłębią metody edukacyjne pracy swoich zagranicznych kolegów. – Wierzymy, że nasz projekt będzie wspaniałym doświadczeniem dla uczniów i całej społeczności szkolnej – przyznaje Paulina Karczmarczyk, dyrektorka SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. – Jego idee i rezultaty dotrą do szerszego grona odbiorców i przyniosą wiele korzyści zarówno szkołom zaangażowanym w projekt, jak i społeczności lokalnej.

Projekt będzie realizowany przez dwa lat. – Udział w nim z pewnością wpłynie na edukację obywatelską i świadomość kulturową uczniów naszej szkoły, nauczy ich postaw tolerancji i otwartości wobec innych narodowości, poszerzy horyzonty, jak również zmotywuje do nauki języków obcych – wylicza dyrektorka. – Właśnie dlatego nasi nauczyciele podejmują innowacyjne działania w ramach Erasmus+.

Po raz drugi

Jedynka w roku szkolnym 2022/2023, w ramach programu Erasmus+, realizowała projekt pn. „Let's go ECO and get inclusive with our school!”, na co otrzymała dotację w wysokości 30 tys. euro. Zakładał on m.in. udział nauczycieli w kursach metodycznych, które odbyły się w Irlandii, na hiszpańskiej Teneryfie oraz na Islandii. Z kolei uczniowie odwiedzili partnerskie szkoły we Francji, w Niemczech i Rumunii.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.