Wiemy kto zmodernizuje boiska przy Jedynce | Konstancin-Jeziorna

Wiemy kto zmodernizuje boiska przy Jedynce

12-07-2024

Udało się. Znamy wykonawcę, który przebuduje i rozbuduje wysłużone boiska przy konstancińskiej Jedynce. Jest nim firma Ak Sport Andrzej Gniado z Okuniewa, która za 4 mln zł zrealizuje inwestycję. Prace ruszą za kilka tygodni. Całość ma być gotowa do końca października br. 

To inwestycja długo wyczekiwana – zarówno przez społeczność szkolną, jak i mieszkańców gminy. Wyeksploatowane, niespełniające obowiązujących standardów obiekty znikną, a w ich miejsce pojawi się nowoczesny kompleks sportowy. Powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą (o wymiarach 26 × 50 m) oraz wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki o nawierzchni poliuretanowej (o wymiarach 11 × 25 m), a także dwie bieżnie – lekkoatletyczna o długości 200 m i do skoków w dal. Do tego trybuny na blisko 50 miejsc oraz pomieszczenie socjalne z toaletami. Pojawią się też chodnik oraz elementy małej architektury – ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Całość oświetlą energooszczędne lampy. Obiekt będzie ogólnodostępny, a więc po godzinach pracy szkoły będą mogli korzystać z niego wszyscy mieszkańcy gminy. 

W czwartek (11 lipca) gmina Konstancin-Jeziorna rozstrzygnęła postępowanie przetargowe. Wpłynęła tylko jedna oferta – firmy Ak Sport z Okuniewa na kwotę 4 040 615,50 zł i to z nią niebawem zostanie podpisana umowa. Prace ruszą za kilka tygodni. Całość ma być gotowa do końca października br. 
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.