Witamy na nowej stronie internetowej | Konstancin-Jeziorna

Witamy na nowej stronie internetowej

02-06-2021

Już jest nowa strona internetowa gminy Konstancin-Jeziorna – nowoczesna, intuicyjna i przejrzysta. Można swobodnie korzystać z niej zarówno na komputerze, jak i laptopie, smartfonie czy tablecie. Zachęcamy do zapoznania się z serwisem, a później podzielenia się swoimi uwagami i opiniami.

Zmieniona szata graficzna, przejrzystsza nawigacja, pozwalająca intuicyjnie znaleźć najważniejsze informacje dotyczące m.in.: miasta i gminy, samorządu, środowiska mieszkańców, atrakcji turystycznych oraz nowoczesny wygląd (w rozdzielczości Full HD), to tylko część ze zmian, które znajdą Państwo w nowym oficjalnym serwisie gminy Konstancin-Jeziorna. Wśród nowości pojawiły się nowe funkcje i rozwiązania, m.in. zadaj pytanie burmistrzowi, interaktywna mapa Konstancina-Jeziorny czy kalendarz wydarzeń.  

Strona responsywna

Strona jest teraz responsywna tzn. można swobodnie korzystać z niej zarówno na komputerze, jak i laptopie, smartfonie czy tablecie. Dopasowuje się ona automatycznie do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana. Została również stworzona zgodnie z obowiązującymi standardami W3C oraz WCAG 2.1 w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści zgodnie z ustawą z dn. 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Czekamy na uwagi

Informacje prezentowane w poszczególnych zakładkach oraz sposób ich przedstawiania jest nadal usprawniany i poprawiany, tak aby ułatwić dostęp do wiadomości, które interesują mieszkańców. Prosimy więc o wyrozumiałość, jeśli któraś z nich będzie niedostępna. Zachęcamy do zapoznania się z nową stroną, a później podzielenia się swoimi uwagami i opiniami. Prosimy je kierować na adres e-mail: promocjaatkonstancinjeziorna [dot] pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Remont chodnika. Na pierwszej części chodnika położona jest kostka brukowa, dalej widać ziemie, na której dopiero będzie ona kładziona. Wejście na chodnik jest ogrodzone, biało czerwonym szlabanem.

    Będzie bezpieczniej, wymiana chodnika przy ul. Bielawskiej

    Wysłużone płyty zastąpi kostka brukowa. Właśnie ruszyła wymiana chodnika po północnej stronie ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od posesji nr 5 do przejazdu kolejowego. Prace remontowe wykonuje firma Bruk-Bud z Poświętnego.
  • Łódka płynąca po wodzie. Na dziobie leży kobieta, która czyta książkę. W tle widać góry.

    Lubisz czytać? Weź udział w konkursie „Książka w podróży”

    Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie zachęca do udziału w konkursie „Książka w podróży”. Zadanie jest proste – trzeba tylko zrobić zdjęcie, będąc w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, książce wypożyczonej z konstancińskiej książnicy. Dla autorów najciekawszych fotek czekają nagrody.