Wsparcie na rozwój ogólnodostępnej infrastruktury | Konstancin-Jeziorna

Wsparcie na rozwój ogólnodostępnej infrastruktury

25-09-2023

Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania ogłosiło nabór wniosków, ostatni w obecnej perspektywie finansowej, na udzielenie wsparcia finansowego (refundację kosztów) na rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej oraz miejsc integracji i aktywizacji społecznej. Dokumenty będą przyjmowane od 12 do 27 października.

Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania ogłasza nabór wniosków o udzielenie „Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. O refundację kosztów ubiegać się mogą m.in. stowarzyszenia, fundacje, podmioty wykonujące działalność gospodarczą i jednostki sektora publicznego.

Cele wsparcia

Projekty starające się o refundację kosztów powinny brać pod uwagę poprawę jakości życia na terenie oddziaływania Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które aktywują lokalną społeczność i sprzyjają ochronie środowiska, poprawiają infrastrukturę użyteczności publicznej lub rozwijają ogólnodostępną i niekomercyjną infrastrukturę kulturalną, rekreacyjną i sportową oraz miejsca integracji i aktywizacji społecznej.

Forma wsparcia

Na refundację kosztów projektów przeznaczono ponad 180 tys. zł. Wnioski będą przyjmowane od 12 do 27 października 2023 r. Jednostki sektora publicznego mogą się starać o refundację kwalifikowaną w wysokości 63, 63 proc. kosztów. Natomiast podmioty wykonujące działalność gospodarczą – 70 proc., a organizacje pozarządowe – 100 proc. Będzie można je złożyć w wersji papierowej w biurze stowarzyszenia przy ul. Juliana Stępkowskiego 17 lok. 111 w Tarczynie, w godzinach jego pracy. Projekt należy wykonać i go rozliczyć do końca czerwca 2024 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania.

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.