Wsparcie na założenie działalności gospodarczej – ostatni nabór | Konstancin-Jeziorna

Wsparcie na założenie działalności gospodarczej – ostatni nabór

05-06-2023

Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania ogłosiło nabór wniosków, ostatni w obecnej perspektywie finansowej, na tworzenie nowych podmiotów gospodarczych. Dokumenty będą przyjmowane od 19 do 30 czerwca. Wcześniej zaplanowano szkolenie online. Odbędzie się ono 13 czerwca o godz. 16.30.

To już ostatnia szansa na pozyskanie wsparcia na założenie własnej działalności gospodarczej. Stowarzyszenie Perły Mazowsza, do którego należy gmina Konstancin-Jeziorna, ogłosiła ostatni w obecnej perspektywie finansowej nabór wniosków.

Nabór od 19 do 30 czerwca

Obecny nabór jest dedykowany mieszkańcom obszaru lokalnej grupa działania. Mogą się oni ubiegać o pomoc, w formie premii, dla tworzenia nowych podmiotów gospodarczych. W tym rozdaniu przeznaczono na ten cel ponad 536 tys. zł. Wsparcie finansowe może wynieść nawet 89,4 tys. zł. Wnioski będą przyjmowane od 19 do 30 czerwca 2023 r. Należy je składać w wersji papierowej i elektronicznej bezpośrednio w biurze stowarzyszenia przy ul. Juliana Stępkowskiego 17 lok. 111 w Tarczynie (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00).

Mieszkańcy chętnie korzystają ze wsparcia. Do tej pory za pozyskane pieniądze otwierali m.in. kawiarnie, restauracje, kwiaciarnie, wypożyczalnie samochodów dostawczych, stolarnie, a nawet gabinet weterynaryjny.

Bezpłatne szkolenie

Wcześniej, 13 czerwca o godz. 16.30, zaplanowano bezpłatne szkolenie. Na spotkaniu online (poprzez aplikację Skype) będzie można dowiedzieć się m.in. jak poprawnie wypełnić wniosek oraz poznać kryteria jego oceny – warto podkreślić, że udział w szkoleniu oraz doradztwie indywidualnym jest punktowany. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: lgdatvp [dot] pl. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 22 715 79 54 lub na stronie internetowej: lgd-tp.pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

    Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

    W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
  • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

    Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

    W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.