Wybieramy Perły Mazowsza 2022 – zgłaszaj i wygrywaj | Konstancin-Jeziorna

Wybieramy Perły Mazowsza 2022 – zgłaszaj i wygrywaj

30-11-2022

Wystartowała 7. edycja konkursu Perły Mazowsza 2022 organizowanego przez „Przegląd Piaseczyński”, lokalne samorządy i Lokalną Grupę Działania. Do 31 grudnia można zgłaszać kandydatów do wyróżnień w kategoriach: przedsiębiorczość, kultura oraz sport i oferta turystyczna. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody.

Konkurs Perły Mazowsza już siedmiu lat integruje lokalną społeczność i przedsiębiorców. Pozwala na wyróżnienie firm, wydarzeń i sportowców. Jego organizatorami są gminy z trzech powiatów – piaseczyńskiego, grodzkiego i pruszkowskiego, tygodnik „Przegląd Piaseczyński” oraz Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania.

Trzy kategorie i zgłoszenia

Tradycyjnie Perły Gmin, Perły Powiatów i Perły Mazowsza zostaną przyznane w kategoriach:

 • Perła przedsiębiorczości – to wyróżnienie dla przedsiębiorstw, które swoimi wynikami ekonomicznymi oraz aktywną społeczną postawą wyróżniają się w powiecie i zyskują poparcie mieszkańców;
 • Perła kultury – w tej kategorii wyróżnione zostanie wydarzenie, np. akcje plenerowe, festiwale czy konkursy;
 • Perła sportu i turystyki – wyłoni najpopularniejszego sportowca – promotora sportu, drużynę, sekcję, klub – lub ofertę turystyczną.

Zgłoszenia kandydatów ruszyły 30 listopada i będą przyjmowane do 31 grudnia 2022 r., do godz. 23.59. Co trzeba zrobić? Wystarczy wypełnić formularz online na stronie: www.perlymazowsza.pl. Można też wybrać opcję tradycyjną i wysłać kartę zgłoszeniową (do pobrania na wspomnianej stronie) na adres: ul. Jana Pawła II 29, 05-500 Piaseczno lub jej skan na adres: kontaktatperlymazowsza [dot] pl. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział podmioty gospodarcze, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz osoby prywatne. Wśród osób zgłaszających tradycyjnie będą losowane nagrody. 

Głosowanie i wyniki

Wyniki konkursu poznamy na przełomie marca i kwietnia 2023 r. A jego laureatów wybiorą mieszkańcy w głosowaniu internetowym, które zaplanowano od 2 lutego do 16 marca 2023 r. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody. W ubiegłym roku trafiły one do: szkoły językowej ELC English Language Centre (Perła Przedsiębiorczości), Konstancińskiego Domu Kultury za organizację wydarzenia Konstancinianki Wszech Czasów (Perła Kultury) oraz Wiktorii Dąbrowskiej (Perła Sportu i Turystyki).

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.perlymazowsza.pl lub na Facebooku.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis oblodzenie. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

  Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 7.00 w sobotę (4 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.
 • Grafika wektorowa. Napis informujący o naborze do grup tematycznych wśród ekspertów i członków NGO, na tle warszawskich wieżowców.r

  Poszukiwani eksperci i przedstawiciele trzeciego sektora

  Stowarzyszenie Metropolia Warszaw przedłużyło nabór ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 17 lutego 2023 r.