Za nami kolejny wakacyjny spacer z przewodnikiem | Konstancin-Jeziorna

Za nami kolejny wakacyjny spacer z przewodnikiem

25-07-2023

Ponad 70 osób wzięło udział w kolejnym wakacyjnym spacerze z przewodnikiem. Tym razem jego trasa prowadziła uliczkami Królewskiej Góry. Na kolejną wyprawę, szlakiem Stefana Żeromskiego i sławnych rodów, zapraszamy już 6 sierpnia.

Wakacyjne spacery, organizowane przez konstanciński magistrat, to doskonała okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym i w miłym towarzystwie pogłębić swoją wiedzę na temat historii naszej gminy.

Ciekawe dyskusje

W minioną niedzielę (23 lipca) ponad 70 osób odkrywało tajemnie Królewskiej Góry. Przewodnikiem po jej modernistycznych uliczkach był Wojciech Guszkowski, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Traper”. Trasa wyprawy liczyła około 4 km. – Podczas spaceru wywiązało się wiele ciekawych dyskusji na tematy historii Konstancina-Jeziorny – przyznaje przewodnik. – Sami uczestnicy przekazywali wiele ciekawostek na temat odwiedzanych miejsc. Wszyscy byli zadowoleni. 

Kolejne spacery

Kolejny wakacyjny spacer już za niespełna dwa tygodnie (6 sierpnia). Tym razem mieszkańców i turystów po Konstancinie-Jeziornie, szlakiem Stefana Żeromskiego i sławnych rodów, oprowadzi Elżbieta Rydel-Piskorska, instruktorka krajoznawstwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Z kolei 20 sierpnia proponujemy szlak artystów dawnego Konstancina. Bezpłatne spacery wyruszają o godz. 11.00 sprzed willi Kamilin, w której mieści się Punkt Informacji Turystycznej (ul. Józefa Piłsudskiego 42). Uwaga! W przypadku sierpniowych spacerów obowiązuje limit osób, który wynosi 30 na wyprawę. 

Punkt zaprasza

Przypominamy, w sezonie wakacyjnym (lipiec–sierpień) Punkt Informacji Turystycznej jest czynny:

  • od wtorku do piątku w godz. 11.00–16.00,
  • w soboty w godz. 10.00–18.00,
  • w niedziele w godz. 10.00–17.00.

W dni świąteczne punkt jest nieczynny. Kontakt telefoniczny: 22 484 24 47 – tylko w godzinach pracy punktu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Budowa ulicy z kostki brukowej. W głównej części zdjęcia koparka z opuszczoną łyżką. Do około niej leżą kostki betonowe.

    Kolejne inwestycje drogowe w gminnym budżecie

    Nowe inwestycje drogowe w budżecie gminy na 2025 r. Z inicjatywy burmistrza Michała Wiśniewskiego zabezpieczono środki finansowe na projekt i budowę sięgacza ul. Wierzbnowskiej oraz odcinka ul. Bartosza Głowackiego. Przebudowany będzie też kolejny fragment ul. Elektrycznej.
  • Uczestnicy finału konkursu „Moja mała Ojczyzna” wraz z organizatorami i opiekunami podczas uroczystego wręczenia nagród na scenie Konstancińskiego Domu Kultury.

    Uczniowie pokazali, że znają swoją małą Ojczyznę

    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy triumfowali w 1. edycji gminnego konkursu wiedzy o Konstancinie-Jeziornie „Moja mała Ojczyzna”, który odbył się w czwartek (22 maja). Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio reprezentantom SP nr 1 oraz SP nr 3. Gratulujemy!