Zabrzmiał pierwszy dzwonek! Rok szkolny 2024/2025 rozpoczęty | Konstancin-Jeziorna

Zabrzmiał pierwszy dzwonek! Rok szkolny 2024/2025 rozpoczęty

02-09-2024

Koniec wakacyjnej laby. W poniedziałek (2 września) zabrzmiał pierwszy dzwonek inaugurujący nowy rok szkolny 2024/2025. W uroczystościach, które odbyły się w gminnych podstawówkach, wzięły udział władze Konstancina-Jeziorny – burmistrz Michał Wiśniewski i jego zastępczynie – Katarzyna Tusińska i Agata Wilczek. 

W poniedziałek (2 września) po dwumiesięcznej przewie wakacyjnej uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół. We wszystkich placówkach odbyły się apele inaugurujące nowy rok szkolny 2024/2025, w których uczestniczyły władze gminy Konstancin-Jeziorna. Burmistrz Michał Wiśniewski oraz jego zastępczynie – Katarzyna Tusińska i Agata Wilczek złożyli życzenia nauczycielom, uczniom oraz rodzicom. Oto ich treść: 

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2024/2025. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim 
uczniom, nauczycielom i całej szkolnej społeczności życzenia twórczej energii. Niech
nadchodzący czas przyniesie Wam wiele radości i satysfakcji oraz będzie okresem
pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości i licznych sukcesów we wszystkich
działaniach.

Drodzy Uczniowie,
nowy rok szkolny jest przede wszystkim Waszym świętem. W szkole spędzacie
najważniejsze lata swojego życia. Życzę, aby ten czas był szansą na odkrywanie piękna
i poznawanie tajemnic świata, na dorastanie w przyjaznym gronie rówieśników
i dorosłych. Jest to okres, kiedy zdobywacie elementarną wiedzę i kształtujecie własną
osobowość. Niech Wasze spotkanie z nauką, z intelektualną przygodą oraz z nowymi
ludźmi zaowocują nie tylko indywidualnym rozwojem, nawiązaniem wspaniałych
przyjaźni, ale także otwartością na świat i ludzi.

Wierzę, że konstancińskie szkoły z wytrwałością będą kontynuowały swoją misję,
a nauczyciele, uczniowie i rodzice nadal będą kształtować szkołę w oparciu o podstawowe
zasady, jak prawda, uczciwość, rzetelność, wolność, mądrość oraz tolerancję i wzajemny
szacunek.

Niech szkoła będzie dla Was wszystkich miejscem bezpiecznym, przyjaznym
i fascynującym, a także powodem do dumy.

Nowy rok szkolny w liczbach

W roku szkolnym 2024/2025 do 6 publicznych podstawówek uczęszczać będzie łącznie 1819 dzieci i młodzieży. Liderem pod względem liczby uczniów jest Szkoła Podstawowa nr 1 – 536. Dalej są: SP nr 2 – 499 uczniów, SP nr 3 – 277 uczniów, SP nr 6 w Opaczy – 184 uczniów, SP nr 4 w Słomczynie – 170 uczniów i SPI nr 5 – 153 uczniów. 2 września edukację rozpoczęło w gminnych placówkach 225 pierwszoklasistów, najwięcej w Jedynce – 72 i w Dwójce – 64, a najmniej w Piątce – 16.

Galeria zdjęć

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.