Zakończyły się harcerskie wakacje pełne przygód | Konstancin-Jeziorna

Zakończyły się harcerskie wakacje pełne przygód

23-08-2023
fot. Hufiec ZHP Uroczysko Konstancin

Ponad 230 osób – zuchów, harcerek i harcerz z gminy Konstancin-Jeziorna – wzięło udział w tegorocznym obozie hufca ZHP Uroczysko Konstancin, który zorganizowano w wielkopolskich Podgajach. Z roku na rok coraz więcej dzieci i młodzieży korzysta z tej formy wypoczynku.

To był czas zabawy, pracy i spotkań. Na dwa sierpniowe tygodnie konstancińscy harcerze rozbili swoje namioty w gościnnej bazie hufca ZHP Złotów w Podgajach. To już trzeci letni wyjazd, odkąd reaktywowano hufiec w 2019 r. Z roku na rok coraz więcej dzieci i młodzieży uczestniczy w tej formie wypoczynku. Organizatorzy obozu zadbali, aby program zajęć był atrakcyjny i wartościowy.

Wysoki poziom najważniejszy

Obóz harcerski i kolonia zuchowa są podsumowaniem całorocznej pracy gromad i drużyn. Wszystko było perfekcyjnie przygotowane i chociaż pierwszy tydzień był mocno deszczowy, uczestnikom humory dopisywały. Dzięki ogromnej życzliwości nadleśnictwa i sołtys Podgajów młodzież mogła się wykazać w pracach porządkowych na rzecz lokalnej społeczności. W pierwszym tygodniu harcerzy i zuchów Uroczyska odwiedził stary znajomy – zaprzyjaźniony z hufcem od wielu lat skaut Arjan van Es z grupy skautowej im. Piusa XII w holenderskim Leidschendam-Voorburg, który już jako młody chłopak uczestniczył w obozach polskich harcerzy. W tym roku przyjechał ze swoimi dwoma synami, również skautami.

Dla lokalnej społeczności

– Oprócz intensywnego programu, stawiamy na wyszkoloną i odpowiedzialną kadrę instruktorską – podkreśla hm. Robert St. Bokacki, komendant Uroczyska Konstancin. – Nasze letnie obozy są wizytowane przez miejscowy sanepid i straż pożarną, i obie te służby nie mają do naszej pracy żadnych zastrzeżeń.

Dzieci i młodzież fantastycznie dawały sobie radę w leśnych warunkach. Ale to już za nami. I mimo że do kolejnych wakacji zostało jeszcze sporo czasu, konstancińscy harcerze już planują następny obóz. Wcześniej jednak, bo już 9 września w godz. 12.00–15.00, będzie można ich spotkać w konstancińskim parku podczas Festiwalu Otwarte Ogrody, gdzie, jak co roku, rozbiją swoje obozowisko.

Galeria zdjęć

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.