Cały czas można składać wnioski o zakup węgla | Konstancin-Jeziorna

Cały czas można składać wnioski o zakup węgla

16-12-2022

Od piątku (16 grudnia) osoby, które złożyły do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego w 2022 r. i został on pozytywnie zweryfikowany, mogą się zgłaszać do magistratu po numer rachunku bankowego do wpłat należności za zamówiony węgiel.

Informujemy, że zgodnie z deklaracją dostawcy – Polskiej Grupy Górniczej S.A. – paliwo stałe sprzedawane przez samorząd pochodzi z polskich kopalń. Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna, zainteresowani zakupem węgla po preferencyjnej cenie wynoszącej 1 910 zł za jedną tonę, cały czas mogą składać wnioski w magistracie przy ul. Piaseczyńskiej 77.

Odbiór dokumentów

Od piątku (16 grudnia) osoby, których wniosek został pozytywnie zweryfikowany, mogą zgłaszać się do Urzędu Miasta i Gminy po numer rachunku bankowego do wpłat należności za zamówiony towar. Po jej uregulowaniu wydawane są faktura i polecenie wydania węgla. Uwaga! Przed dokonaniem wpłaty warto sprawdzić jakość surowca. Jest on magazynowany na placu PHU Jacek Mroczek przy ul. Pułaskiego 129 w Konstancinie-Jeziornie, z którym gmina ma zawartą umowę na jego przywóz i dystrybucję. Przedsiębiorstwo czynne jest w godz. 8.00–16.00. 

Sukcesywne dostawy

Skład wydaje zamówiony węgiel jednorazowo. Termin ewentualnego dowozu paliwa, za dodatkową opłatą, ustalany jest indywidualnie. Przypominamy, że tempo sprzedaży węgla uzależnione jest od dostaw jego kolejnych transz przez Polską Grupę Górniczą.

Informacje o zasadach preferencyjnego zakupu węgla dostępne są w zakładce: Dla mieszkańca/Zakup węgla.

Autor
Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna