Zapraszamy na wakacyjne spacery z przewodnikiem | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy na wakacyjne spacery z przewodnikiem

03-07-2023

Tegoroczne wakacje to znakomita okazja, by bliżej poznać historię Konstancina-Jeziorny i okolic. Punkt Informacji Turystycznej zaprasza mieszkańców i turystów na wakacyjne spacery z przewodnikiem. Pierwszy już w najbliższą niedzielę (9 lipca), a kolejne w co drugą niedzielę lipca i sierpnia.  

Gminny Punkt Informacji Turystycznej mieści się w willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42, położonej tuż przy Parku Zdrojowym. Oferuje m.in. szeroką gamę darmowych broszur, map, przewodników i folderów promocyjnych.

Ciekawe wędrówki

To również doskonały punkt startowy dla pieszych wycieczek po malowniczych, bliższych i dalszych okolicach Konstancina-Jeziorny. I właśnie stąd będą wyruszały letnie spacery z przewodnikiem, na które zapraszamy w co drugą wakacyjną niedzielę. Na miłośników pieszych wędrówek czekają następujące trasy:

  • 9 lipca – Historyczne centrum Konstancina;
  • 23 lipca – Tajemnice Królewskiej Góry;
  • 6 sierpnia – Stefan Żeromski i sławne rody;
  • 20 sierpnia – Artyści dawnego Konstancina.

Start zawsze o godz. 11.00. Udział w spacerach jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. 

Doświadczeni przewodnicy

Historię uzdrowiska będziemy poznawać z doświadczonymi i wykwalifikowanymi przewodnikami. Najciekawsze atrakcje i najpiękniejsze miejsca na mapie gminy pokażą Elżbieta Rydel-Piskorska, instruktorka krajoznawstwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Wojciech Guszkowski, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowo-Turystycznego „Traper”.

Punkt zaprasza

W sezonie wakacyjnym (lipiec–sierpień) Punkt Informacji Turystycznej jest czynny:

  • od wtorku do piątku w godz. 11.00–16.00,
  • w soboty w godz. 10.00–18.00,
  • w niedziele w godz. 10.00–17.00.

W dni świąteczne punkt jest nieczynny. Kontakt telefoniczny: 22 484 24 47 – tylko w godzinach pracy punktu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Kobieta siedzi przy biurku i pakuje listy do koperty.

    Upomnienia dla dłużników – magistrat rozpoczął wysyłkę

    Urząd Miasta i Gminy rozpoczął wysyłkę upomnień do mieszkańców mających zaległości podatkowe oraz za wywóz odpadów komunalnych. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, warto zapisać się do systemu powiadomień SMS lub e-mail, który przypomina o nadchodzących terminach płatności.
  • Grafika

    Oferty pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna prowadzi rekrutacje na liczne stanowiska urzędnicze w różnych wydziałach – od spraw społecznych, poprzez podatki i egzekucje, aż po inwestycje. Szukasz pracy z perspektywą i stabilnością? Sprawdź aktualne oferty i dołącz do nas!