Zawyją syreny! To będą testy systemu ostrzegania ludności | Konstancin-Jeziorna

Zawyją syreny! To będą testy systemu ostrzegania ludności

22-05-2025

W najbliższy poniedziałek (26 maja) na terenie powiatu piaseczyńskiego, w tym w gminie Konstancin-Jeziorna, będzie można usłyszeć syreny alarmowe. Nie ma jednak powodów do obaw. To będą tylko testy systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

W poniedziałek (26 maja) na terenie powiatu piaseczyńskiego przeprowadzane zostaną testy syren alarmowych. Celem tych działań jest sprawdzenie funkcjonalności systemów, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców w przypadku sytuacji kryzysowych.

W tym dniu w godz. 8.30–9.30 uruchomione zostaną, m.in. w gminie Konstancin-Jeziorna, syreny alarmowe (ze względów technicznych, wymagających dodatkowych testów, może to nastąpić również w innym przedziale czasowym, między godzinami 8.00–16.00). Podczas testów emitowane będą trzyminutowe sygnały akustyczne oznaczające ogłoszenie (modulowany dźwięk syreny) i odwołanie (ciągły dźwięk syreny) alarmu. Możliwe jest również usłyszenie innych sygnałów dźwiękowych trwających około jednej minuty oraz komunikatów głosowych. Ważne! W trakcie testów nie należy podejmować żadnych działań związanych z alarmem. Prosimy o zachowanie spokoju.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Spotkanie z sołtysami sierpień

    Czwarte spotkanie burmistrza z sołtysami już za nami

    Burmistrz Michał Wiśniewski we wtorek (18 sierpnia) spotkał się z sołtysami gminy Konstancin-Jeziorna. Podczas czwartego w tym roku zebrania omówiono m.in. realizację funduszu sołeckiego oraz najważniejsze sprawy dotyczące mieszkańców i bieżącego funkcjonowania gminy.
  • Konkurs moja mała ojczyzna

    Wyślij kartkę albo zaprojektuj własną – konkursy dla…

    Pocztówka nie musi być tylko pamiątką z podróży – może też stać się sposobem na pokazanie tego, co w naszej gminie najpiękniejsze. Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna zaprasza mieszkańców do wysyłania wakacyjnych pozdrowień i tworzenia własnych pocztówek z ulubionymi miejscami w gminie.