Zawyją syreny – to będą tylko ćwiczenia | Konstancin-Jeziorna

Zawyją syreny – to będą tylko ćwiczenia

14-05-2021
Ćwiczenia potrwają od 17 do 21 maja br.

W dniach 17–21 maja br. na terenie całego kraju, w tym w gminie Konstancin-Jeziorna, będzie można usłyszeć syreny alarmowe. Nie ma jednak powodów do obaw. To będzie tylko test systemu ostrzegania ludności, który zostanie przeprowadzony w ramach ćwiczeń Renegade/Sarex-21.

Ćwiczenia taktyczno–specjalne Renegade/Sarex-21 organizowane są przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Potrwają one od 17 do 21 maja br. W tym okresie na terenie m.in. gminy Konstancin-Jeziorna planowane jest uruchomienie syren alarmowych i nadanie treningowego sygnału ogłoszenia alarmu dotyczącego zagrożenia z powietrza.

Będzie to trzyminutowy sygnał akustyczny modulowany. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez nadanie treningowego sygnału ciągłego trwającego także 3 minuty. Ćwiczenie ma na celu sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

Autor
Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej

Najnowsze aktualności

  • Białe tło z herbem gminy Konstancin-Jeziorna oraz napisem Budżet Obywatelski 2026 Gminy Konstancin-Jeziorna.

    Budżet Obywatelski 2026: Głosowanie według nowych zasad!

    Od 1 do 15 września można głosować w Budżecie Obywatelskim Gminy Konstancin-Jeziorna 2026. To mieszkańcy zdecydują, które pomysły zostaną zrealizowane w ich okolicy. O głosy walczą 32 projekty. W puli jest 1 milion złotych.
  • Maszyny budowlane prowadzące prace przy przebudowie drogi, z ułożonym już fragmentem nowego asfaltu i krawężnikami.

    Od 1 do 5 września utrudnienia na DW721 – będzie wylewany…

    Od 1 do 5 września kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami na przebudowywanej drodze wojewódzkiej nr 721. Tym razem roboty, w tym układanie nowej nawierzchni asfaltowej, będą prowadzone na odcinku od ul. Śniadeckich w kierunku Piaseczna.