Zbiórka latarek, baterii i żywności – pomoc dla Ukrainy | Konstancin-Jeziorna

Zbiórka latarek, baterii i żywności – pomoc dla Ukrainy

28-11-2022
To już kolejna zbiórka organizowana przez konstancińską Dwójkę, fot. Archiwum

Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie do piątku (2 grudnia) prowadzi zbiórkę dla Ukrainy. Potrzebne są m.in. latarki, baterie, świece i żywność pakowana hermetycznie. Rzeczy trafią do Liceum Krzemienieckiego, które przekaże je dalej mieszkańcom oraz żołnierzom na froncie.

Konstancińska Dwójka od samego początku wojny w Ukrainie pomaga Krzemienieckiemu Liceum. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej oraz wsparciu mieszkańców gminy udało już się zorganizować kilkanaście transportów z pomocą humanitarną do miasta partnerskiego Konstancina-Jeziorny.

Niezbędne rzeczy

Obecnie sytuacja mieszkańców Krzemieńca dramatycznie się pogorszyła. Związane jest to m.in. z bardzo częstymi przerwami w dostawach prądu – jedna z ostatnich trwała aż trzy dni. Dlatego SP nr 2 po raz kolejny odpowiedziała na apel przyjaciół z Ukrainy i organizuje zbiórkę rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy. Potrzebne są:

 • wszelkiego rodzaju latarki,
 • baterie alkaliczne,
 • akumulatorki,
 • power banki,
 • zwykłe świece,
 • żywność pakowana hermetycznie,
 • kuchenki gazowe turystyczne na naboje gazowe.

Dla mieszkańców i żołnierzy

Rzeczy można przynosić do recepcji Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żeromskiego 15. Zbiórka potrwa do najbliższego piątku (2 grudnia). Transport do Krzemieńca planowany jest w poniedziałek (5 grudnia). Dary trafią do potrzebującej ludności oraz żołnierzy walczących na froncie.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis oblodzenie. W tle widać samochód jadący ulicą asfaltową przez las.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Oblodzenie

  Pogoda znów zrobi się niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od północy do godz. 7.00 w sobotę (4 lutego). Drogi i chodniki mogą być śliskie.
 • Grafika wektorowa. Napis informujący o naborze do grup tematycznych wśród ekspertów i członków NGO, na tle warszawskich wieżowców.r

  Poszukiwani eksperci i przedstawiciele trzeciego sektora

  Stowarzyszenie Metropolia Warszaw przedłużyło nabór ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia od kandydatów będą przyjmowane do 17 lutego 2023 r.