Zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Blanki | Konstancin-Jeziorna

Zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Blanki

16-07-2021

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację 10-letniej Blanki Tomaszewskiej, która uległa ciężkiemu wypadkowi na przejściu dla pieszych przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Datki można wpłacać online. Na rzecz dziewczynki 21 sierpnia odbędzie się także piknik charytatywny.

Blanka Tomaszewska ma 10 lat. Na co dzień była pełną życia, uśmiechniętą dziewczynką oraz wzorową uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie. Niestety, 23 czerwca zdarzył się poważny wypadek. Blankę na przejściu dla pieszych przy ul. Mirkowskiej potrąciła 12-tonowa ciężarówka. Lekarze przez 6 godzin walczyli o jej życie. Na szczęście udało się.

Walka o zdrowie

Dziewczynka odniosła wiele poważnych obrażeń i urazów, m.in. głowy. Ma także uszkodzony nerw wzrokowy. 10-latka cały czas utrzymywana jest w śpiączce farmakologicznej, z której na dniach ma być wybudzona. Potem Blankę czeka długa i bardzo kosztowna walka o powrót do zdrowia i normalnego życia, dlatego tak ważna i potrzebna jest nasza pomoc.

Internetowa zbiórka

Każdy, kto zechce wesprzeć 10-letnią Blankę finansowo, może to zrobić wpłacając dowolną kwotę za pośrednictwem strony internetowej Pomagam.pl. W ciągu 9 dni zbiórkę wsparło już ponad tysiąc osób, zebrano ponad 66 tys. zł. Do celu – 150 tys. zł – jeszcze trochę brakuje.

Piknik charytatywny

Pieniądze na rzecz dziewczynki będą zbierane także podczas pikniku charytatywnego #ArmiaAniołowDlaBlanki, który 21 sierpnia (sobota) odbędzie się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynku. Start o godz. 10.00. W programie imprezy wiele atrakcji, w tym m.in. loterie fantowe, gry, pokazy zawodników MMA, przejażdżki bryczką, animacje dla dzieci oraz koncerty. Dla Blanki zaśpiewają m.in. Bartek Wrona, Angel, Daniel Dobraszkiewicz i Andrzej Pawłowski.

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.

    Meteo alert pierwszego stopnia: silny wiatr

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 w czwartek (23 września) do godz. 12.00 w piątek (24 września). Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Na grafice jest duży napis Weź udział w wycieczce i odbierz przewodnik turystyczny. Niżej napis dotyczy wycieczek w dniach 25 i 26 września 2021. W tle park, na trawie leżą żółte liście. Obok po prawej stronie wklejona jest grafika z trzema przewodnikami turystycznymi. Na okładce są zdjęcia atrakcji turystycznych i napis Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny.

    Zapraszamy do zapisywania się na ostatnie wycieczki

    W najbliższy weekend (25–26 września) odbędą się ostatnie 4 wycieczki z cyklu „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do zapisywania się pod numerem tel.: 22 484 24 41. Każdy uczestnik dodatkowo otrzyma „Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny”.