Zgłoś kandydata do konkursu „Impuls Kultury” | Konstancin-Jeziorna

Zgłoś kandydata do konkursu „Impuls Kultury”

26-08-2022

Tylko do środy (31 sierpnia) można zgłaszać kandydatów do 3. edycji konkursu „Impuls Kultury” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Instytut Kultury. Jego celem jest wyróżnienie animatorów i edukatorów kulturalnych działających w naszym regionie.

Jest to już 3. edycja konkursu „Impuls Kultury”, który propaguje animatorów i edukatorów kulturalnych za autorskie projekty realizowane na terenie województwa mazowieckiego. Ich pracę warto nagrodzić. Dlatego jeżeli znasz taką osobę, zgłoś jej kandydaturę. 

Kogo można zgłosić?

Konkurs skierowany jest do osób fizycznych, które między styczniem 2020 r. a majem 2022 r. zrealizowały na Mazowszu projekty kulturalne, mieszczące się w jednej z czterech kategorii. Są to:

 1. projekt zrealizowany w przestrzeni publicznej;
 2. projekt oparty na dziedzictwie lokalnym (materialnym i niematerialnym);
 3. projekt storytellingowy taki, w którym sztuka opowiadania stanowi oś dla działań z zakresu animacji i edukacji kulturalnej;
 4. projekt zrealizowany online bądź w oparciu o nowe technologie i nowoczesne formy przekazu.

Zgłaszać można m.in.: pracowników instytucji kultury, osoby zrzeszone w podmiotach NGO, członków grup nieformalnych. Trzeba tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: Witkac.pl. Jest na to czas do 31 sierpnia 2022 r.

Czekają nagrody

Dla wyróżnionych autorów projektów kulturalnych czekają nagrody pieniężne – 6 tys. nagrody indywidualnej oraz 9 tys. zł nagrody zespołowej. Łączna pula nagród w konkursie to aż 90 tys. zł. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Mazowieckiego Instytut Kultury.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Napis: Wybory samorządowe, obok urna do głosowania

  Wybory 2024: Podział gminy na stałe obwody głosowania

  Wybory samorządowe coraz bliżej. Znamy już podział gminy Konstancin-Jeziorna na stałe obwody głosowania. Decyzją komisarza wyborczego będzie ich 17, czyli o jeden więcej niż dotychczas. Warto zawczasu sprawdzić, gdzie znajduje się lokal, w którym 7 i 21 kwietnia będziemy głosować.
 • Na podłodze leżą 3 nożyce hydrauliczne dla OSP Konstancin-Jeziorna

  Gmina zakupiła nowy sprzęt dla OSP Konstancin-Jeziorna

  Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie trafiły nowoczesne narzędzia hydrauliczne z akcesoriami o łącznej wartości ponad 151 tys. zł. Ich zakup został sfinansowany z budżetu gminy. Ale to jeszcze nie koniec. Wkrótce jednostka wzbogaci się o kolejny specjalistyczny sprzęt.