Zmiana lokalizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej | Konstancin-Jeziorna

Zmiana lokalizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

30-12-2022

Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer w Konstancinie-Jeziornie z nowym rokiem zmienia lokalizację gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Od poniedziałku (2 stycznia) pomoc będzie udzielana w Szpitalu im. prof. M. Weissa przy ul. Wierzejewskiego 12.

W powiecie piaseczyńskim działają dwa punkty, w których świadczona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Ten w Konstancinie-Jeziornie prowadzi Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer, a pomoc lekarska jest udzielana w ośrodku przy ul. Długiej 40/42, ale tylko do 1 stycznia 2023 r. Z nowym rokiem zmienia się bowiem lokalizacja gabinetów. Od najbliższego poniedziałku (2 stycznia) w razie nagłego zachorowania pacjenci powinni zgłaszać się do Szpitala im. prof. M. Weissa przy ul. Wierzejewskiego 12 (budynek dawnego Ambulatorium Chirurgii Urazowej). Lokalizacja punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Piasecznie pozostaje bez zmian. Mieści się on w Szpitalu św. Anny przy ul. Mickiewicza 39.

Warto wiedzieć

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki udzielane od poniedziałku do piątku w godz. 18.00–8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej złożył swoją deklarację.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (18 czerwca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje od godz. 16.35 do godz. 19.30. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Droga asfaltowa, na poboczach drzewa

    Nowy asfalt na ul. Prawdziwka, utrudnienia na czas remontu

    Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy planuje w dniach 24–25 czerwca wymianę nawierzchni ul. Prawdziwka. W związku z tym droga na odcinku od ul. Bartosza Głowackiego w Kierszku do ul. Borowej w Konstancinie-Jeziornie będzie zamknięta dla ruchu.