Znamy projekty do głosowania w budżecie partycypacyjnym | Konstancin-Jeziorna

Znamy projekty do głosowania w budżecie partycypacyjnym

15-07-2021

Zakończyła się weryfikacja wniosków zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego na 2022 r. Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna będą mogli wybierać spośród 18 projektów. Głosowanie już na początku września.

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna również w tym roku, pomimo pandemii koronawirusa, mieli okazję na zgłaszanie swoich pomysłów do budżetu partycypacyjnego. Do Urzędu Miasta i Gminy w wyznaczonym terminie, tj. od 10 do 28 maja br., wpłynęło – przez Internet lub w formie papierowej – 21 projektów, na łączną kwotę ponad 800 tys. zł.

Po weryfikacji

Komisja powołana przez burmistrza gminy po weryfikacji formalnej i merytorycznej zakwalifikowała do etapu głosowania 18 projektów, w tym 8 inwestycyjno-remontowych na łączną kwotę 473 500 zł i 10 pozostałych dających razem 206 378 zł. Wiemy już też, jakie miejsca przypadły im na karcie do głosowania. O tym zadecydowało losowanie.

Kolejność projektów

Zadania, które trafią do realizacji w 2022 r. wybiorą mieszkańcy gminy. Głosowanie odbędzie od 1 do 15 września br. Każdy mieszkaniec będzie mógł zagłosować przez Internet, na stronie: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl, lub tradycyjnie – wypełniając papierową kartę do głosowania w jednym z wybranych punktów stacjonarnych (ich lokalizacje opublikujemy w terminie późniejszym). 

Zasady głosowania

Oto główne zasady głosowania:

 • głosować może każdy mieszkaniec gminy bez względu na wiek;
 • można głosować tylko jeden raz;
 • można wybrać dowolny projekt lub dwa projekty – jeden z grupy projektów inwestycyjno-remontowych i jeden z grupy projektów pozostałych.

Szansę na realizację mają te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację budżetu partycypacyjnego w danej grupie. Wyniki głosowania poznamy do 28 września.

Lista projektów do głosowania w kolejności na liście

Projekty inwestycyjno-remontowe:

 1.  Zielony Cieciszew.
 2. Stworzenie bezpiecznego i funkcjonalnego miejsca spotkań dla mieszkańców sołectwa Bielawa.
 3. Park trampolin.
 4. Budowa boiska wielofunkcyjnego z piłkochwytami z przeznaczeniem na rozwój kultury fizycznej oraz integracji w sołectwie Kawęczyn.
 5. Wielofunkcyjne i ogólnodostępne stoły TEQ. Strefa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 6. Wykonanie siłowni na świeżym powietrzu w sołectwie Piaski.
 7. Bulodrom.
 8. Rozbudowa świetlicy wiejskiej w Łęgu.

Projekty pozostałe:

 1. Brydż 60+. Nowe rozdanie.
 2. Działalność Klubu Wszyscy Razem Mirków.
 3. Warsztaty hand-made w Domu Ludowym Czernidła.
 4. HIP-HOP Festiwal 2022.
 5. Szyjący Cieciszew – warsztaty – zajęcia rękodzielnicze.
 6. Kampania informacyjna „Sprzątnij po swoim psie”.
 7. Słomczyn ćwiczenia – zdrowy kręgosłup, zumba, stretching. Promocja aktywności fizycznej poprzez organizację zajęć sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.
 8. Piknik z okazji obchodów 30-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynku.
 9. Joga – zdrowie dla ciała i ducha.
 10. ArtPark.
   
Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis silny wiatr. W tle postać z rozwianymi włosami próbująca utrzymać wygięty w górę parasol.

  Meteo alert pierwszego stopnia: silny wiatr

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami. Alert pierwszego stopnia obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 22.00 w czwartek (23 września) do godz. 12.00 w piątek (24 września). Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Na grafice jest duży napis Weź udział w wycieczce i odbierz przewodnik turystyczny. Niżej napis dotyczy wycieczek w dniach 25 i 26 września 2021. W tle park, na trawie leżą żółte liście. Obok po prawej stronie wklejona jest grafika z trzema przewodnikami turystycznymi. Na okładce są zdjęcia atrakcji turystycznych i napis Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny.

  Zapraszamy do zapisywania się na ostatnie wycieczki

  W najbliższy weekend (25–26 września) odbędą się ostatnie 4 wycieczki z cyklu „Poznaj gminę Konstancin-Jeziorna”. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do zapisywania się pod numerem tel.: 22 484 24 41. Każdy uczestnik dodatkowo otrzyma „Kalejdoskop Konstancina-Jeziorny”.