Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej | Konstancin-Jeziorna

Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej

06-03-2023

W piątek (3 marca) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli Michał Rogólski ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Kacper Baranowski z Zespołu Szkół. Teraz czekają ich zmagania na szczeblu powiatowym.  

Ogólnopolski Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych organizowany jest w tym roku po raz 45. W miniony piątek (3 marca) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się jego gminne eliminacje. Wzięło w nich udział 5 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 5–8 i szkoły ponadpodstawowe.

Najlepsi z najlepszych

Eliminacje składały się z dwóch części – egzaminu pisemnego i ustnego. Pytania obejmowały szeroki zakres zagadnień z zakresu pożarnictwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat m.in. rodzajów pożarów czy typów gaśnic, a także znajomością sprzętu pożarniczego i jego zastosowaniem. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepiej z pytaniami poradzili sobie Michał Rogólski ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego oraz Kacper Baranowski z Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta. To oni będą reprezentować Konstancin-Jeziornę w powiatowym etapie konkursu. Pozostałe miejsca, w kategorii klas 5–8, zajęli: Lena Maciejuk (drugie), Cezary Jęcz (trzecie), Kacper Rozbicki (wyróżnienie). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Skład jury

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Grzegorz Szewczyk – prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Konstancinie-Jeziornie, Dorota Seliga – członek zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piasecznie, Krzysztof Seliga – członek zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie oraz Kamil Styczek – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Elektryk naprawiający latarnię uliczną na wysokości.

    Trwa konserwacja gminnego oświetlenia ulicznego

    Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzone są prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. W związku z tym lampy mogą być czasowo włączane także przed zmrokiem. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
  • Dokumenty firmowe i pieniądze

    Koniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z…

    Koniec wsparcia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.