Zosia, Weronika i Patryk o pożarnictwie wiedzą wszystko | Konstancin-Jeziorna

Zosia, Weronika i Patryk o pożarnictwie wiedzą wszystko

26-04-2022
Uczestnicy konkursu (fot. SP nr 3)

W piątek (22 kwietnia) w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W kolejnym etapie konkursu Konstancin-Jeziornę będą reprezentować Zofia Zalewska z Piątki, Weronika Szkoda z Dwójki i Patryk Wojciechowski z OSP Skolimów. 

W gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej udział wzięło 17 uczniów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Na uczestników konkursu czekały zadania, pisemne i ustne, z zakresu pożarnictwa oraz pierwszej pomocy. Ich zmagania oceniało jury w składzie Dorota Seliga i Krzysztof Seliga, przedstawiciele straży pożarnej, oraz Mariusz Kłosiński, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 3 w Konstancinie-Jeziornie.

Wyniki turnieju

Wśród uczniów klas 1–6 najlepsza była Zofia Zalewska ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5. Na kolejnych miejscach znaleźli się Wojciech Lisowski z SP nr 2 i Kacper Rozbicki z SP nr 3. Natomiast w kategorii klas 7–8 pierwsze miejsce zajęła Weronika Szkoda z SP nr 2, drugie – Dominika Szkoda z SP nr 2, a trzecie – Kacper Baranowski z Piątki. Szkoły ponadpodstawowe reprezentowała tylko jedna osoba – Patryk Wojciechowski z OSP Skolimów i to on przeszedł do kolejnego etapu turnieju.

Kolejny etap

Zwycięzcy wyłonieni w poszczególnych kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Elektryk naprawiający latarnię uliczną na wysokości.

    Trwa konserwacja gminnego oświetlenia ulicznego

    Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna prowadzone są prace konserwacyjne oświetlenia ulicznego. W związku z tym lampy mogą być czasowo włączane także przed zmrokiem. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
  • Dokumenty firmowe i pieniądze

    Koniec świadczenia dla osób przyjmujących uchodźców z…

    Koniec wsparcia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom wojennym z Ukrainy. Wnioski o świadczenie pieniężne z tego tytułu będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie tylko do końca lipca i wypłacane wyłącznie za okres do 30 czerwca br.