Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze, wnioski od lutego | Konstancin-Jeziorna

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze, wnioski od lutego

26-01-2022

Uwaga rolnicy! 1 lutego rozpoczyna się pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna będzie je przyjmował przez miesiąc.

O zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego można ubiegać się dwa razy do roku.

Terminy naborów wniosków

Od 1 do 28 lutego 2022 r. konstanciński magistrat prowadzi pierwszy nabór wniosków – za paliwo rolnicze wykorzystane od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. Z kolei od 1 do 31 sierpnia 2022 r. producenci rolni będą mogli składać wnioski o zwrot akcyzy za paliwo, które kupili w okresie od 1 lutego  do 31 lipca 2022 r. Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy powinien zbierać faktury VAT. Ponadto jeżeli producent rolny jest hodowcą bydła, do wniosku o zwrot podatku dołącza również dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła za rok 2021.

Limity zwrotu

Tegoroczny limit zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. wynosi: 110,00 zł x ilość ha użytków rolnych na terenie gminy oraz 40,00 zł x średnia roczna liczba DJP bydła. Przy czym zwrot wynosi 1 zł za każdy zakupiony litr oleju, w ramach przysługującego limitu rocznego. Wypłata zwrotu za pierwszy nabór nastąpi w terminie: od 1 do 30 kwietnia 2022 r.
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • autobus na ulicy

    Od soboty wakacyjne zmiany w komunikacji publicznej

    Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie od najbliższej soboty (22 czerwca) wprowadza wakacyjną organizację komunikacji miejskiej. Niewielkie zmiany w rozkładach jazdy obejmą także wybrane linie autobusowe kursujące po gminie Konstancin-Jeziorna i będą obowiązywać do 31 sierpnia.
  • Kobieta stoi na tle ściany z czerwonej cegły

    Nowy wydział w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

    W konstancińskim magistracie powstał Wydział Rozwoju, Polityki Gospodarczej i Komunikacji Społecznej. Będzie on odpowiedzialny m.in. za współpracę samorządu z mieszkańcami, przedsiębiorcami, a także organizacjami pozarządowymi i klubami sportowymi.