Karta Seniora – informacje, druki | Konstancin-Jeziorna

Karta Seniora – informacje, druki

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 60. r.ż. mogą bezpłatnie otrzymać lokalną edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora. Wystarczy wypełnić wniosek i złożyć go w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy.

Edycja Konstancin-Jeziorna

Decyzję o przystąpieniu gminy Konstancin-Jeziorna do lokalnej edycji Programu „Ogólnopolska Karta Seniora” radni miejscy podjęli w 2017 r. Podpisano w tej sprawie porozumienie ze Stowarzyszeniem Manko, które jest realizatorem programu. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 60. r.ż. mogą bezpłatnie otrzymać kartę upoważniającą do korzystania ze zniżek i licznych promocji oferowanych przez partnerów w całej Polsce.

Złóż wniosek

Co trzeba zrobić żeby ją otrzymać? Wystarczy wypełnić wniosek (formularze dostępne są w kancelarii konstancińskiego magistratu przy ul. Piaseczyńskiej 77 oraz do pobrania poniżej), a następnie złożyć go we wspomnianym Biurze Komunikacji Społecznej.

Zniżki i rabaty

Seniorzy przystępując do programu będą mogli korzystać z szeregu ulg i udogodnień oferowanych w ponad 2500 punktach w całym kraju. Na liście są m.in.: uzdrowiska, sanatoria, ośrodki zdrowotno-medyczne, instytucje kulturalne – kina, teatry i muzea, hotele, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, salony optyczne (aktualny wykaz partnerów oraz oferowanych przez nich ulg i zwolnień publikowany jest na stronie: www.glosseniora.pl).

W gminie Konstancin-Jeziorna seniorzy mogą liczyć na zniżki w wysokości: 5 proc. na usługi oferowane przez Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, 50 proc. na udział w odpłatnych zajęciach i imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, 15 proc. na zakup biletów wstępu na imprezy kulturalne Konstancińskiego Domu Kultury. Katalog ten nie jest zamknięty. Zapraszamy do współpracy firmy, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe, nie tylko te lokalne.

Szczegóły

Po szczegóły zapraszamy na www.glosseniora.pl lub do Biura Komunikacji Społecznej. Obecnie lokalną edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora ma już ponad 160 gmin, w tym m.in.: Ciechanów, Dąbrowa Górnicza, Dzierżoniów, Jastrzębie Zdrój, Kłodzko, gmina Lębork, Nowe Miasto Lubawskie, Rzeszów, Ustrzyki Dolne, Włocławek i Darłowo.